Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 11 22

A.Veryga Seimui ketvirtadienį teiks atnaujintą ligoninių pertvarkos projektą

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ketvirtadienį Seimui planuoja teikti naują ligoninių pertvarkos projektą.
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Ankstesnį jo planą vetavus prezidentei, šįkart ministras žada, kad valstybinėms ir privačioms ligoninėms bus užtikrintos vienodos sąlygos patekti į gydymo įstaigų tinklą.

Projekte numatyta, kad stacionarinių aktyviojo gydymo asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklas bus formuojamas taip, kad užtikrintų Vyriausybės nustatytą geografinį sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir saugių paslaugų teikimą pacientams.

Patvirtintas tinklas galios penkerius metus.

Pataisas teikiantys valdantieji sako, kad nauja tvarka parengta nebeprieštaraus Konstitucijai, nes įstatyme numatomi kriterijai, kaip bus formuojamas minėtas tinklas.

Į tinklą bus įtrauktos tos gydymo įstaigos, kurios galės užtikrinti skubios pagalbos teikimą visą parą, paslaugų įvairovę, taip pat bus atsižvelgiama į išvengiamos hospitalizacijos rodiklius ar į kitą įstaigą išvykstančių pacientų skaičių, geografinį prieinamumą.

Skirtingai nei anksčiau priimtose ir prezidentės vetuotose pataisose, gydymo įstaigų tinklą formuotų Vyriausybė, o ne sveikatos apsaugos ministras.

Tačiau naujuose projektuose lieka reikalavimai, kad valstybės ir savivaldybių gydymo įstaigų vadovai būtų skiriami viešo konkurso būdu penkeriems metams. Konkursų reikėtų ir parenkant pavaduotojus, padalinių, filialų vadovus, vyriausiuosius finansininkus. Jiems keliami ir nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

Projektuose numatoma įtvirtinti sutarčių su teritorinėmis ligonių kasomis apmokėjimo tvarką.

Įstaigos, priklausančios tinklui, dėl stacionarinių aktyviojo gydymo paslaugų turėtų prioriteto teisę sudaryti sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

Tuo metu įstaigos, teikiančios stacionarines paslaugas, tačiau nepriklausančios įstaigų tinklui, konkuruotų dėl paslaugų teikimo ir jų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis tuo atveju, jeigu tinklas nebūtų pajėgus teikti šių paslaugų.

Visoms įstaigoms, norinčioms sudaryti sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, būtų keliami privalomi reikalavimai. Įstaiga turės deklaruoti, kad juos atitinka prieš sudarydama sutartį su ligonių kasa.

Įstaigos privalėtų užtikrinti, kad pacientas galėtų paslaugą gauti nemokamai, privalėtų turėti licenciją ir neturėti sistemingų, tyčinių pažeidimų.

Siūloma, kad gydymo įstaigų tinklas ir nauja sutarčių sudarymo tvarka pradėtų veikti nuo 2020 metų.

Prezidentė gydymo įstaigų pertvarką anksčiau vetavo dėl priimtos galbūt Konstitucijai prieštaraujančios nuostatos, kad stacionaro paslaugas teikiančios privačios gydymo įstaigos sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis būtų galėjusios sudaryti tik tokiu atveju, jeigu tų paslaugų nesugebėtų užtikrinti valstybinės ligoninės.

Anot šalies vadovės, tokia tvarka būtų panaikinusi teisę pacientui rinktis, ar jis nori gydytis privačioje, ar valstybinėje ligoninėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius