Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 25d. 14:01 , Atnaujinta: 2020 gegužės 25d. 17:31

A.Veryga: šauti šampaną koronaviruso įveikimo proga – dar per anksti, karantinas bus pratęstas

Per praėjusią parą patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pakeitė rekomendacijas dėl vyresnio amžiaus žmonių – prie įėjimų į parduotuves ir įstaigas įspėjimų dėl pavojų rizikos grupės asmenims kabinti nebereikės. Tačiau ministras akcentavo, kad vyresnio amžiaus žmonėms visgi ir toliau nerekomenduojama eiti į susibūrimo vietas, būtina laikytis atstumo. Karantiną dar ketinama pratęsti.

Spaudos konferencijoje naujienas pristatė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė ir Lietuvos kariuomenės atstovas SAM Ekstremalių situacijų operacijų centre Mažvydas Kunevičius.

Konferenciją žiūrėkite čia:

Nors Vyriausybė jau skelbia padėkos koncertus įveikusiems koronavirusą, sveikatos apsaugos ministras A.Veryga tvirtina, kad švęsti dar nėra ko.

„Su šampano šaudymais neskubėkim, nes pagirios gali būti labai sunkios ir sudėtingos. Čia, jei pajuokaujant. O jei rimtai, tai neužmirškime, kad virusas nedingęs yra iš visuomenės. Tai, kad kol kas geria sekasi jį valdyti, dar nereiškia, kad galima užmiršti visas atsargumo priemones“, – sakė A.Veryga.

Ministras tvirtino, kad karantinas dar bus pratęstas, o kokios sąlygos dar bus švelninamos, nenorėjo konkretinti.

Laikas populiacijos tyrimui

Taip pat A.Veryga tvirtino, kad jau tikrai atėjo laikas populiacijos tyrimui, naudojant greituosius testus, kurių patikimumas jau patvirtintas.

„Mokslininkai apsisprendė, kad naudos ir šiuos testus, nes jų ir jautrumas ir specifiškumas yra geras“, – sakė ministras.

Pasak jo, greitieji testai bus naudojami ne tik populiacijos tyrime, bet ir diferencinei diagnostikai, kai PGR testas jau neigiamas, o simptomai atitinka COVID-19. Taip pat greitaisiais testais bus tiriami židiniuose dirbantys medikai.

R.Lingienė taip pat pridūrė, kad populiacijos tyrimas dabar būtų labai reikalingas ir tikrai nepavėluotas.

A.Veryga teigė, kad pirmadienį kalbėsis su Baltijos šalių sveikatos ministrais ir spręs, kaip toliau švelninti sąlygas keliaujantiems – kokius rodiklius reikia pasiekti šalims, kad jų piliečiams nebebūtų taikomos dviejų savaičių saviizoliacijos sąlygos.

Be to, pasak ministro, svarstoma, kada būtų galima organizuoti masinius sveikatinimosi renginius – maratonus, velomaratonus ir pan.

Ministro teigimu, jau atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei, vyresnio amžiaus žmonės nebeišskiriami, nebelieka būtinybės kabinti rekomendacijas rizikos grupės asmenims prie įėjimo į parduotuves, kavines, kitas įstaigas.

„Tai padaryta sąmoningai reaguojant į diskusijas viešoje erdvėje“, – teigė A.Veryga.

Kompensacijos – tikrai ne visiems

Ministro teigimu, COVID-19 yra priskirta prie ypač pavojingų infekcijų, ir, jei medikas užsikrėtęs darbo vietoje žūtų, jo šeimos nariams būtų išmokamos kompensacijos. Jei medikas apsikrėstų darbo vietoje ir prarastų sveikatą – nebegalėtų dirbti, taip pat būtų mokamos kompensacijos.

„Tai nereiškia, kad kiekvienas medikas, kuris užsikrečia, gali pretenduoti į šias išmokas“, – teigė A.Veryga.

Visgi jis priminė, kad ir pacientai gali kreiptis dėl žalos atlyginimo, jei būtų nustatyta, kad juos užkrėtė medikai.

Lietuvos rodikliai – vis geresni

NVSC atstovės R.Lingienės teigimu, Europoje didžiausias sergamumas fiksuojamas Liuksemburge. O Lietuvoje rodikliai yra geri.

„Esame prie pirmaujančių gerąja prasme šalių“, – teigė ji.

Pasak specialistės, per pastarąsias dvi savaites Lietuva yra ypač optimistinėje pozicijoje, net atrodo geriau už kaimynines valstybes, o Švedijoje rodikliai prasčiausi.

„Pas mus per 14 dienų rodiklis yra 5,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų“, – teigė R.Lingienė.

Židiniai – Vilniaus klinikinė ligoninė ir Santaros klinikos

R.Lingienės teigimu, savaitgalį fiksuoti keturi įvežtiniai atvejai. Visi keturi asmenys pasidarė tyrimus ir liga buvo patvirtinta.

Per savaitgalį fiksuoti keturi atvejai, susiję su Vilniaus miesto klinikine ligonine, kur išvis jau fiksuoti 43 atvejai. Taip pat dar trys asmenys susiję su Nacionaliniu vėžio institutu.

„Keletas susirgimų fiksuoti Santaros klinikose“, – teigė R.Lingienė.

Išvis Santaros klinikose jau fiksuota 18 atvejų. NVSC atstovė svarstė, kad, ko gero, nors tai nėra iki galo patvirtinta, klinikose medikai užsikrėtė, nes netinkamai dėvėjo apsaugos priemones.

Anot R.Lingienės, įtakos užsikrėtimams galėjo turėti ir tai, kad pastaruoju metu Santaros klinikų Infekcinių ligų centre buvo gydomi itin sunkios būklės ligoniai, atvežti iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės.

Liga nustatyta ir Pergalės g. bendrabučio gyventojui ir dar vienas atvejis siejamas su Antavilių pensionatu, kuriame išvis fiksuoti jau 44 atvejai.

Užsikrėtusi šeima lankėsi Veisiejų turguje

Sekmadienį COVID-19 nustatytas dviem Lazdijų rajono gyventojams.

Lazdijų rajono savivaldybė praneša, kad COVID-19 patvirtintas dviem vienos šeimos nariams – vyrui ir žmonai. Šeima gyvena Veisiejų seniūnijoje, užsienyje nebuvo. Pajutę susirgimo simptomus, jie šeštadienį nuvyko išsitirti. Sekmadienį buvo gauti teigiami jų tyrimų atsakymai. Yra žinoma, kad šeima gegužės 13, 14 ir 18 dienomis lankėsi degalinėje „Viada“, esančioje Lazdijuose, Turistų gatvėje, o ketvirtadienį – Veisiejų miesto turguje.

Ligoninėse – 69 pacientai

Per praėjusią parą patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius siekia 1635, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tebeserga 426 užsikrėtusieji, pasveiko 1138. Nuo koronaviruso iš viso mirė 63 asmenys, dar aštuoni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

Per parą Lietuvoje atlikta 2170 tyrimų dėl koronaviruso, bendras jų skaičius siekia 269 tūkst. 889.

Ligoninėse gydomi 69 asmenys, iš jų 7 reanimacijos skyriuose, 2 plaučiai ventiliuojami, 24 su deguonies kaukėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:48:11
16:03
00:51

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min