Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 5d. 05:40

A.Veryga suabejojo pacientus ginančios organizacijos pirmininke – ir ne be reikalo

Aurelijus Veryga, VIda Augustinienė
Aurelijus Veryga, VIda Augustinienė

Viešą abejonę dėl Pacientų organizacijų atstovų tarybos (LPOAT) reprezentavimo jos pirmininkei Vidai Augustinienei išreiškęs sveikatos ministras Aurelijus Veryga, panašu, nesuklydo. Paaiškėjo, kad kai kurios LPOAT tarybos narės prie laiško prezidentui Gitanui Nausėdai, kuriuo prašoma pakeisti A.Verygą, neprisidėjo. Tuo metu V.Augustinienė ragina ministrą nesikišti – esą čia organizacijos vidaus reikalas.

Trečiadienį prezidentas G.Nausėda planavo susitikimą su sveikatos ministru A.Veryga. Kaip tik tądien LPOAT pirmininkė visuomenei išplatino raštą, kuriame prašoma A.Verygos nebeskirti sveikatos apsaugos ministru.

Rašte teigiama, kad ministerija sprendimus priima neatsižvelgdama į bendruomenės pastabas.

„Nerimą kelia tai, kad sprendimai sveikatos apsaugos srityje yra priimami neatsižvelgiant ne tik į pacientams, bet ir įvairių sričių medicinos specialistams, gydymo įstaigų vadovams, kitų sričių specialistams atstovaujančių organizacijų (…) teikiamas pastabas ir nuomonę“, – laiške, kuris prezidentūrai buvo išsiųstas liepos 25 dieną, rašė V.Augustinienė.

Po susitikimo su G.Nausėda paprašytas pakomentuoti pacientų organizacijų atstovės kreipimąsi A.Veryga tikino, kad kritikos sulaukia nebe pirmą kartą ir turi abejonių, ar pirmininkė išties kalba visų asociacijų vardu.

„Manęs nestebina, kritikos anksčiau esu sulaukęs. Yra paaiškėję tokių keistų dalykų, kad, prisistatant skėtine organizacija, yra reiškiama vieno žmogaus valia. Aš nežinau, kaip yra šiuo atveju. Aš nežinau, ar tikrai visos organizacijos, kurias vienija ši tarnyba, mano taip pat“, – trečiadienį kalbėjo A.Veryga.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

„Jau vieną kartą buvom išsiaiškinę, kai buvo tam tikra nuomonė pateikta – mano kolegos perskambino organizacijas ir paklausė, ar jie žino apie tokį kreipimąsi. Ir paaiškėjo, kad ji su niekuo nederino, nors yra skėtine organizacija. Tai šita moteris teikė, galima sakyti, asmeninę poziciją. (…) Ponia Augustinienė ne kartą yra apgavusi“, – ketvirtadienį „Žinių radijuje“ kalbėjo laikinasis ministras.

Čia mūsų organizacijos vidaus reikalas ir aš neprivalau kiekvienam pasakoti, kas su kuo ką derino, kas ką šnekėjo ir kas ką darė, – sakė V.Augustinienė

Panašu, kad ir dabartinis kreipimasis išties neatspindi visų asociacijų nuomonės.

Asociacijos laiško arba negavo, arba prie jo neprisidėjo

15min perskambino daugiau negu 20 LPOAT vienijančių narių. Dauguma ragelio nepakėlė, o beveik visi tie, kurie atsiliepė, teigė, kad prie rašto prezidentui neprisidėjo. Arba būdami atostogose laiško nematė, arba jo išvis negavo.

Asociacijos „Onkologija.lt“ prezidentė Zita Zamžickienė teigia, kad apie LPOAT kreipimąsi į prezidentą sužinojo iš spaudos.

„Perskaičiau spaudoje šiaip jau. Tiesiog atostogavau, esu išvykusi, tai neteko dirbti (prie laiško turinio, – red.past.) Tai nelabai turiu ir ką komentuoti“, – teigė prezidentė.

Partnerio nuotr./Asociacijos „Onkologija.lt“ prezidentė Zita Zamžickienė
Partnerio nuotr./Asociacijos „Onkologija.lt“ prezidentė Zita Zamžickienė

Pasak jos, paprastai neaptartų kreipimųsi taryboje nebūna, jos teigimu, V.Augustinienė „stengdavosi derinti, kiek įmanoma“.

Apie tai, kad prieš pateikiant visuomenei pareiškimą tarybos vardu, jis iš anksto yra siunčiamas suderinti, teigia ir Darius Tumšys, Nacionalinės donorų asociacijos prezidentas. Jo tvirtinimu, laišką jis yra gavęs, bet prie jo neprisidėjęs.

„Žinomas. (…) Aš išvykęs, tai negalėjau fiziškai to tvarkyti, bet apie jį žinau“, – sakė jis.

D.Tumšys kartu teigia, kad jo vadovaujama asociacija nebūtinai sutinka su laiško turiniu – „priekaištų sveikatos apsaugos ministerijai kaip ir nėra, kas liečia mūsų veiklos sritį“.

Išvis laiško negavęs teigia Martynas Grockis iš Bechterevo liga sergančiųjų draugijos „Judesys“. Pirmininkas sako apie kreipimąsi išgirdęs pirmąsyk.

„Hm, įdomu. Reikėtų pasitikrinti. Gali būti, kad praleidau kažką. Panašu (kad nebuvo prisidėta prie laiško – red.past.)“, – teigė jis kartu antrindamas kolegoms, kad V.Augustinienė paprastai raštus suderinti išsiunčia.

„Kadangi dar esame nariai, mus būtina informuoti, kas rašoma, ir gauti mūsų asociacijos pritarimą ar nepritarimą“, – sakė D.Žaromskienė.

Ar elektroninio pašto dėžutėje LPOAT pirmininkės laišką gavo, nebuvo tikra Simona Ivaškevičiūtė, Sergančiųjų tinklainės ligomis asociacijos prezidentė.

„Žinokite, buvau atostogauti, bet šiaip visąlaik visą informaciją atsiunčia ir visada prašo pritarimo ar nepritarimo. (…) Gal tiesiog esu neskaičiusi pašto“, – teigė prezidentė.

Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ vadovė Daiva Žaromskienė taip pat tikina, kad laiško negavo.

„Šiuo klausimu tikrai stebiu laiškus ir tikrai iš V.Augustinienės negavau tokio rašto, to kreipimosi, kad ar pritaria „Paguoda“, ar nepritaria. Esu nustebusi ir negaliu komentuoti“, – teigė D.Žaromskienė.

Jos teigimu, komunikacijos problemos LPOAT yra žinomos ir apie jas esą buvo kalbama ir anksčiau.

„Paprastai yra derinami įstatymų pakeitimai, tvarkos. Iš pacientų tarybos paskutiniu metu gaunu šiuos laiškus, kadangi buvau prieš metus jų tarybos susirinkime ir išsakiau nuomonę, kad šitaip negalima. Mes vis dėl to tebesame nariai, nors jau ir esu pasirašiusi prašymą, kad išstotų „Paguoda“ iš tarybos, bet kadangi dar esame nariai, mus būtina informuoti, kas rašoma, ir gauti mūsų asociacijos pritarimą ar nepritarimą“, – sakė vadovė.

V.Augustinienė: tai vidaus reikalas

Paklausus pačios pirmininkės V.Augustinienės, su kuo buvo derinamas kreipimasis į G.Nausėdą, ji atsakė, kad tai yra „organizacijos vidaus reikalas“ ir ji neprivalanti „kiekvienam pasakoti, kas su kuo ką derino, kas ką šnekėjo ir kas ką darė“.

„Esu organizacijos vadovė ir turiu teisę daryti pagal įstatus ir žinau, ką darau“, – atsakė ji.

Asmeninio albumo nuotr./Vida Augustinienė
Asmeninio albumo nuotr./Vida Augustinienė

„Kas čia susirūpino? Ministras savo giesmę nuolat gieda. Jis neturi teisės kištis į mūsų organizacijos reikalus“, – teigė V.Augustinienė.

Pasak jos, ji patiria „terorizavimą“, ką taryba beparašytų, esą viskas yra nesuderina, pirmininkė yra užsipuolama.

„Čia yra nuolatinis terorizavimas. (…) Tiek Seimo sveikatos reikalų komitete nesąmonėm užsiimama yra. Jeigu turi kitą nuomonę, arba tau nėra suteikiamas žodis, arba suteikia ir visų pirma užsipuola. Tegu nesikiša“, – kalbėjo LPOAT pirmininkė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min