Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 1d. 12:17 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 1d. 13:25

A.Veryga sureagavo į žmonių ketinimus švęsti: jeigu taip bus, turėsime trečiąją COVID-19 bangą

Reaguodamas į kai kurių gyventojų ketinimus plačiai švęsti didžiąsias metų šventes, laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kviečia elgtis atsakingai. Antraip, anot jo, neatmestina, kad po Kalėdų praėjus maždaug dviem savaitėms turėsime trečiąją koronaviruso bangą, kuri gali tapti labai nekontroliuojama.

Nuotolinę spaudos konferenciją iš Sveikatos apsaugos ministerijos, kurioje dalyvauja A.Veryga, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) direktorius Danas Bakša ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologė Daiva Razmuvienė, žiūrėkite čia:

COVID-19 pandemijos akivaizdoje artėjančių švenčių proga A.Veryga gyventojams linki supratingumo.

Jis minėjo, kad socialinio tinklo paskyroje pasidalijo žmonių komentarais po viena publikacija, kurioje kalbama apie užsakytas kaimo turizmo sodybas.

15min nuotr./Palanga
15min nuotr./Palanga

„Na, kur žmonės aiškiai sako – šventėme ir švęsime, jokia valdžia mums nenurodinės, kaip mums elgtis per šventes. Tai, jeigu iš tikrųjų bus taip, tai tikrai neatmestina, kad po Kalėdų praėjus maždaug dviem savaitėms turėsime jau net ne antrąją, o trečiąją bangą, kuri gali išvirsti į tikrai labai nekontroliuojamus reiškinius. Tai noriu tik priminti, kad jau ir dabar gydymo įstaigos gyvena apimti įtampos. Vis tik kviesčiau laiku susimąstyti ir tokių švenčių neorganizuoti“, – ragino laikinasis sveikatos apsaugos ministras.

Pristatė siūlomus sugriežtinimus

A.Verygos teigimu, rytoj Vyriausybei bus siūloma mažinti viešumoje besibūriuojančių asmenų skaičių iki dviejų asmenų (dabar leidžiama būriuotis penkiems ne vienos šeimos asmenims). Tarp tokių dviejų asmenų grupių turėtų būtų laikomasi 2 metrų atstumo.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Panevėžys pristatė savo Kalėdų eglę
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Panevėžys pristatė savo Kalėdų eglę

„Šis siūlymas yra susijęs su matomomis ir išliekančiomis tendencijomis artėjant švenčių laikotarpiui įvairiomis progomis susirinkti didesnėms žmonių grupėms. Tikrai norisi paraginti miestus elgtis sąmoningai ir, planuojant eglučių įžiebimo ceremonijas ar kitus įvykius, tikrai atsakingai komunikuoti, kad vis tik neatsitiktų taip, kaip atsitiko dalyje miestų, kai eglučių įžiebimo atvyksta pasižiūrėti nemažai žmonių“, – komentavo jis.

Šitas siūlymas yra susijęs su matomomis ir išliekančiomis tendencijomis artėjant švenčių laikotarpiui įvairiomis progomis susirinkti didesnėms žmonių grupėms.

Taip pat bus siūloma viešose prekybos vietose – parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir panašiai – rekomenduoti nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių – išpardavimų, nuolaidų, degustacijų. Išskyrus prekybą internetu.

Sakitytojo Konrado nuotr./Šeštadienis parduotuvėje IKEA
Sakitytojo Konrado nuotr./Šeštadienis parduotuvėje IKEA

Beda pirštu į nesilaikančius karantino

Kai kuriems specialistams žeriant kritiką, kad sprendimas dėl karantino įvedimo turėjo būti priimtas anksčiau, A.Veryga sakė, jog tam tikri sugriežtinimai buvo įvesti gana anksti.

Tačiau karantino sąlygų esą nesilaikoma, jos ignoruojamos.

„Deja, bet matome, kad yra atvejų, kada karantino režimo, karantino sąlygų yra tiesiog nesilaikoma, jos yra ignoruojamos dėl pačių įvairiausių priežasčių“, – kalbėjo jis.

Komentuodamas galimus kitus sugriežtinimus, laikinasis sveikatos apsaugos ministras minėjo siūlymą paankstinti moksleivių žiemos atostogas.

Esą svarstytinas ir nuotolinio mokymo variantas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Savičiaus gatvė Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Savičiaus gatvė Vilniuje

Vakcinos – iš skolintų lėšų

A.Veryga sakė, kad viešumoje sklandanti informacija apie tai, jog kitų metų valstybės biudžete esą nenumatytos lėšos vakcinoms, nėra teisinga.

Jis tikino, kad pinigai Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžete ir neturėjo būti numatyti.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Pfizer“ vakcina nuo koronaviruso
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Pfizer“ vakcina nuo koronaviruso

Jis aiškino, kad Vyriausybė yra nusprendusi dėl vakcinų įsigijimo principų: kad įsigijimas būtų diversifikuotas, kad bus vykdomas bendras Europos Sąjungos pirkimas, būtų paskiepyta 70 proc. šalies gyventojų.

„Kai bus aiški suma, reikalinga vakcinoms įsigyti, kai bus aišku, kiek vakcinų bus registruota ir kiek jų galės gauti Lietuva, tuo metu ir turės būti priimtas sprendimas Vyriausybėje dėl lėšų skyrimo. Ir Vyriausybėje buvo sutarta, kad vakcinos būtų įsigyjamos iš valstybės skolintų lėšų“, – nurodė jis.

Koronavirusas nustatytas naujagimiui

D.Razmuvienės teigimu, vakar neregistruoti nauji protrūkiai, tęsiasi senieji.

Ji akcentavo, kad pirmadienį šeimos protrūkiai sudarė 15 procentų iš visų naujai fiksuotų COVID-19 atvejų.

Gauta informacija, kad koronavirusas patvirtintas naujagimiui, kurio mama buvo užsikrėtusi infekcija.

123RF.com nuotr./Kūdikis
123RF.com nuotr./Kūdikis

Pirmadienį nuo COVID-19 mirusių asmenų amžiaus vidurkis – 74 metai.

Ligoninėse – 1887 užsikrėtusieji

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1187 nauji koronaviruso atvejai.

Mirė dar 19 žmonių.

Ligoninėse gydomi 1887 pacientai, kuriems patvirtintas koronavirusas, 149 iš jų – reanimacijoje.

Iš viso šalyje patvirtinti 62 515 COVID-19 atvejai.

15 077 žmonės pasveiko nuo ligos, o 46 665 – serga.

Vidmanto Balkūno nuotr./VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu
Vidmanto Balkūno nuotr./VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu

NVSC informuoja, kad 272 iš naujų registruotų COVID-19 atvejų nustatyti Kauno, 254 – Vilniaus, 179 – Šiaulių, 138 – Klaipėdos, 107 – Panevėžio, 86 – Alytaus, 79 – Marijampolės apskrityse.

Dar 26 infekcijos atvejai patvirtinti Tauragės, 23 – Telšių ir 17 – Utenos apskrityse.

Dėl informacijos trūkumo 6 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Šiuo metu atlikta 589 atvejų, kurie į NVSC sistemą pateko darbo metu, epidemiologinė diagnostika, likusių – atliekama šiandien.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min