Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 26d. 10:34

A.Verygos finansinės rykštės sulauks trylika ligoninių, kas jų laukia?

Poliklinika
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Poliklinika

Pakruojo ligoninės direktorius, Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos vadovas Vygantas Sudaris, sako, jog su jo vadovaujama įstaiga už liepą suteiktas paslaugas buvo atsiskaityta ne pagal vadinamąją vienos dvyliktosios taisyklę (kai sumokama pagal sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis) – sumokėta pagal faktiškai suteiktas paslaugas. Tokių gydymo įstaigų visoje Lietuvoje turėtų būti trylika, 15min informavo Valstybinė ligonių kasa (VLK).

Gydymo įstaigos, norėjusios gauti 1/12 numatytos metinės sumos už paslaugas, liepą turėjo suteikti ne mažiau kaip 70 proc. planuojamų stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. planuojamų ambulatorinių paslaugų, nurodė VLK.

Beje, tokias rekomenduotinas normas įsakymu patvirtino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Ir nors gydymo įstaigos liepą didino paslaugų apimtis pacientams, kai kurios esą beveik pasiekė iki karantino buvusį lygį, VLK pripažino, kad dalis jų paslaugų teikimą atnaujino vangiai.

VLK parengė skaidres, kuriose ne taip aktyviai paslaugas pacientams teikusios įstaigos pažymėtos raudonai.

VLK nuotr./ Gydymas įstaigose
VLK nuotr./ Gydymas įstaigose
VLK nuotr./ Gydymas įstaigose
VLK nuotr./ Gydymas įstaigose
VLK nuotr./ Gydymas įstaigose
VLK nuotr./ Gydymas įstaigose

„Iš aukščiau pateiktų skaidrių matysite, kad iš respublikinių ligoninių 70 proc. planuojamų stacionarinių paslaugų vykdymo nepasiekė Vilniaus miesto klinikinė ligoninė (64,5 proc.) bei Klaipėdos vaikų ligoninė (64,3 proc.).

Tarp regioninių ligoninių – Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras (63,7 proc.) ir Šilutės ligoninė (63,6 proc.).

Rajoninių ligoninių sąrašas, kurios suteikė mažiau nei 70 proc. planuojamų paslaugų, kiek platesnis. Kaip matote, į jį pateko Ignalinos, Prienų, Elektrėnų, Pakruojo, Trakų, Kelmės, Gargždų, Kazlų Rūdos, Kalvarijos ligoninės“, – vardijo VLK ir pridūrė, jog statistika, duomenys preliminarūs bei kažkiek gali kisti.

Nors, VLK teigimu, tai – preliminarūs duomenys, greičiausiai visos išvardytos įstaigos turės tenkintis mažesniu apmokėjimu už gydymą.

„Kitaip tariant, joms bus sumokėta tik tiek, kiek suteikė paslaugų“, – nurodė VLK.

15min taip pat domėjosi, kiek mažiau nei įprastai buvo sumokėta ligoninėms už liepą suteiktas paslaugas, tačiau VLK atsakymo nepateikė.

Praėjusią savaitę premjeras Saulius Skvernelis sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai teigė davęs pavedimą pasiaiškinti, kodėl kai kurioms gydymo įstaigoms nepavyksta paslaugų teikti aktyviau ir kas jų laukia toliau.

„Kur situacija yra pati prasčiausia, ministre, reikėtų kviestis į ministeriją steigėją, tiek savivaldybės merą, tarybos atstovus, ligoninės vadovybę, kad jie pristatytų savo matymą ir planą, kaip jie galėtų toliau gyventi, užtikrinti paslaugas, nes pradėjus taikyti faktinį apmokėjimą už suteiktas paslaugas šitų ligoninių lauktų labai liūdnas likimas“, – kalbėjo premjeras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min