Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Zuokienė siūlo riboti baustųjų už tyčinius nusikaltimus prieš vaikus įsidarbinimo galimybes

Parlamentarė Agnė Zuokienė.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Parlamentarė Agnė Zuokienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo narė Agnė Zuokienė siūlo riboti baustųjų už tyčinius nusikaltimus prieš vaikus įsidarbinimo galimybes, jei darbas yra susijęs su vaikais. Parlamentarė įregistravo Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymo papildymo projektą.

Seimo narės pranešime spaudai teigiama, kad pasiūlymu siekiama kurti vaikams saugesnę aplinką, saugoti nuo neigiamos socialinės aplinkos įtakos bei galimų nusikalstamų veikų.

„Esu nustebinta, kiek daug registruojama nusikaltimų prieš vaikus: ir seksualinio pobūdžio, ir kitų tyčinių nusikaltimų. Įsigilinusi į kitų šalių patirtį matau specialistų rėkte rėkiamą tiesą, kad itin dažnas atvejis, kai nusikaltęs vaikui asmuo šiuos nusikaltimus kartoja vėl. Šiuo metu ribojimų ir draudimų nėra daug. Baustas asmuo už tyčinius nusikaltimus prieš vaiką negali tik dirbti mokytoju ar tapti vaiko globėju“, – sako Seimo narė A.Zuokienė.

Kasmet ižregistruojama apie 140 nusikalstamų vien tik seksualinio pobūdžio veikų (prievartavimas, išžaginimas, tvirkinimas) mažamečių (vaikus iki 14 metų) atžvilgiu, 110 asmenims pareiškiami įtarimai, 70 iš jų – teisiami.

Seimo narės įregistruotame įstatymo pakeitimo projekte numatoma, jog ne tik baustieji už seksualinius nusikaltimus vaikui, bet ir už kitus tyčinius nusikaltimus vaikui (vaiko pagrobimas, nužudymas, fizinio skausmo sukėlimas, sveikatos sutrikdymas) negalėtų dirbti vaikų socialinėse, sveikatos priežiūros, sporto, švietimo įstaigose bei dirbti įmonėse ar organizacijose ar verstis individualia veikla, jei tai susiję su vaikų auklėjimu, mokymu, priežiūra ar jų saugumo užtikrinimu. Draudimo terminas galiotų  3–8 metus ir priklausytų nuo anksčiau padaryto nusikaltimo vaiko atžvilgiu.

A.Zuokienės nuomone, priėmus įstatymo pataisą darbdavys galės pareikalauti pažymos iš būsimo darbuotojo arba pats kreiptis į Informatikos ir ryšių departamentą dėl informacijos, ar asmeniui negalioja teistumas už tyčinį nusikaltimą vaiko atžvilgiu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min