Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 9d. 10:14

A.Zuoko koalicijos narys V.Stankevičius atgavo sostinės tarybos nario mandatą

Valerijus Stankevičius
Sauliaus Žiūros nuotr. / Valerijus Stankevičius

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario įgaliojimus pripažino Artūro Zuoko koalicijos nariui Valerijui Stankevičiui.

Šį politiką VRK kovo 25 dieną, tvirtindama savivaldos rinkimų rezultatus, buvo pašalinusi iš sostinės tarybos narių mandatus laimėjusiųjų sąrašo.

Tuomet komisija rėmėsi policijos duomenimis, kad vienas asmuo V.Stankevičiaus naudai rinkimų komisijos nario prašė tuščiose pirmumo balsų langeliuose įrašyti jo sąrašo numerį, už kiekvieną įrašą esą žadėta po eurą.

Balandžio 4 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad VRK nepagrįstai nesuteikė naujos kadencijos Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario mandato V.Stankevičiui.

Nors VRK nurodytą situaciją įvertino kaip netiesioginį rinkėjų balsų pirkimą, LVAT padarė išvadą, kad nurodytų duomenų nepakanka konstatuoti tiesioginį ar netiesioginį rinkėjų balsų pirkimą.

„Pažymoje nebuvo pateikta jokių detalesnių duomenų, kuriais remiantis būtų galima konstatuoti, kad buvo nustatytas rinkėjų papirkimo faktas ir kad toks papirkimas buvo masinis arba sisteminis. Todėl darytina išvada, kad nurodytos faktinės aplinkybės akivaizdžiai neatitinka nurodytų šiurkštaus pažeidimo nustatymo kriterijų“, – teigiama nutartyje.

LVAT panaikino VRK sprendimą, kuriuo policijos tiriamas galimas balsų pirkimo atvejis pripažintas šiurkščiu pažeidimu, taip pat sprendimą panaikinti V.Stankevičiaus surinktus per 3 tūkst. pirmumo balsų.

Panaikinta ir VRK sprendimo dalis dėl A.Zuoko ir vilniečių koalicijos „Laimingas Vilnius“ išrinktų tarybos narių sąrašo.

V.Stankevičiui grąžinus mandatą, iš Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių sąrašo išbrauktas jo vietą užėmęs Algis Čaplikas. Iš viso A.Zuoko koalicija naujos sudėties taryboje turės 10 mandatų.

V.Stankevičius yra ir kadenciją baigiančios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:57
01:16
00:40

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min