TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Butkevičius: VSD vadovas turi būti pakeistas

P.Malakauskas: „Saugumas nieko nepramiegojo“.
Gedimino Gasiulio/Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Povilas Malakauskas.
Šaltinis: BNS
0
A A

Opozicinės Socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius mano, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Povilas Malakauskas turėtų būti pakeistas.

„VSD vadovas turėtų būti pakeistas vien dėl to, kad jau ilgą laiką apie departamentą kalbama neigiamai. Manau, kad tai institucija, apie kurią mažiausiai turėtų visi kalbėti“, – LNK žinioms trečiadienį sakė A.Butkevičius, komentuodamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pradėtą svarstyti klausimą dėl P.Malakausko tinkamumo toliau eiti VSD vadovo pareigas.

Tuo metu Seimo opozicijos lyderis „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis abejoja, ar siekis pakeisti P.Malakauską nėra siekis „užvaldyti“ VSD.

Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė teigė, jog „arba VSD vadovas kažko nesupranta ir jei nevykdo savo pareigų, tai su juo reikia kalbėtis, ar jis gali tas pareigas vykdyti toliau“.„Iš kitos pusės, yra tam tikrų abejonių dėl to amžino klausimo, ar nėra kieno nors noro užvaldyti VSD, taip pat ir šitoje situacijoje“, – LNK sakė V.Mazuronis.

Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė teigė, jog „arba VSD vadovas kažko nesupranta ir jei nevykdo savo pareigų, tai su juo reikia kalbėtis, ar jis gali tas pareigas vykdyti toliau“.

Seimo NSGK kelia klausimą dėl VSD vadovo P.Malakausko galimybių toliau likti šiame poste, šiam atsisakant vykdyti Seimo sprendimą pateikti komitetui analitines pažymas.

„Komiteto nariai siūlo svarstyti Seimui, prezidentei ir Valstybės gynimo tarybai VSD vadovo galimybes toliau organizuoti departamento darbą“, – po komiteto posėdžio sakė jo vadovas Arvydas Anušauskas.

Tiesa, tai kol kas komitete išsakytas siūlymas, nepatvirtintas bendru sprendimu, dėl jo bus balsuojama kitą savaitę, atsiklausus parlamento frakcijų nuomonės.

VSD generalinis direktorius P.Malakauskas praėjusią savaitę komitete dar kartą pakartojo, jog departamentas nevykdys Seimo nutarimo ir NSGK nepateiks dvylikos analitinių pažymų.

Saugumo departamento vadovas pakartojo, kad politikų prašomos pažymos esą yra vidiniai institucijos dokumentai, skirti ne išorei, juose yra operatyvinės informacijos, be to, ši informacija esą gali būti klaidinanti.

Jo teigimu, jeigu pažymos būtų pateiktos, jam grėstų baudžiamoji atsakomybė už žinomai klaidingos informacijos paskleidimą.

Liepos pabaigoje NSGK, svarstydamas VSD praėjusių metų veiklos ataskaitą, paprašė iki rugsėjo 15 d. pateikti duomenis ir informaciją, kaip vykdomos prieš trejus metus atlikto parlamentinio tyrimo išvados.

NSGK parlamentinį tyrimą dėl VSD veiklos atlikto 2006 metais. Parlamentarai nustatė darbo tvarkos, koordinavimo spragų, atskleidė kai kurių pareigūnų ir verslo struktūrų daromą įtaką departamento vadovybei. Po šių išvadų VSD generalinis direktorius Arvydas Pocius atsistatydino iš pareigų.

Be to, jau atlikdami tyrimą parlamentarai reikalavo, kad VSD vadovas jiems pateiktų 12 analitinių pažymų, neva atskleidžiančių verslo, interesų grupių daromą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams. A.Pociui atsisakius tai padaryti, Seimas šiuo klausimu priėmė atskirą nutarimą. Tačiau iki šiol šis nutarimas nėra įvykdytas. VSD vadovai tikina politikams negalį pateikti operatyvinės nepatikrintos informacijos.

VSD iki šiol nepateikė Seimui 2006 m. sausio 29 d. pažymos „Dėl Rusijos interesų įsigyjant „Mažeikių naftos“ akcijas“, 2006 m. vasario 13 d. pažymos „Dėl Rusijos interesų įsigyjant „Mažeikių naftos“ akcijas“, 2006 m. kovo 16 d. pažymos „Dėl pretendentų įsigyti „Mažeikių naftos“ akcijas“, 2006 m. gegužės 11 d. pažymos „Dėl „Mažeikių naftos“ akcijų įsigijimo“, 2006 m. rugsėjo 11 d. pažymos „Dėl Vytauto Naudužo skyrimo ūkio viceministru aplinkybių“, 2006 m. birželio 21 d. pažymos „Dėl naujos koalicijos Seime formavimo“, 2006 m. liepos 27 d. pažymos „Dėl Seimo narės A.Staponkienės“, 2006 m. vasario 28 d. pažymos „Dėl „Lietuvos geležinkelių“ liberalizavimo“, 2006 m. liepos 28 d. pažymos „Dėl Seimo nario V.Orechovo“, 2006 m. rugsėjo 15 d. pažymos „Dėl Lietuvos Respublikos garbės konsulo Kipre skyrimo“, 2006 m. rugsėjo 15 d. pažymos „Dėl konflikto Kauno termofikacinėje elektrinėje“, 2006 m. spalio mėn. VSD Antrosios valdybos rengtos pažymos „Dėl verslo grupių įtakos žiniasklaidai“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min