Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 19d. 12:49

A.Čaplikas žada prireikus antivirusinius vaistus iš Valstybės rezervo dalinti susirgusiesiems

Algis Čaplikas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algis Čaplikas

Šiandien Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas pavedė viceministrui Artūrui Skikui ir kitoms atsakingoms Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) institucijoms išsiaiškinti galimybes ir rasti tinkamus mechanizmus, kaip, esant būtinybei, Valstybės rezerve sukauptus antivirusinius vaistus dalinti susirgusiems šalies gyventojams.

SAM pastarosiomis dienomis pasiekia vis daugiau gyventojų skundų, kad gydytojai išrašo antivirusinį vaistą kapsulėmis, o vaistinėse būtent tokio vaisto pradeda trūkti, teigiama pranešime spaudai.

Ministro A. Čapliko teigimu, yra kelios priežastys, lemiančios tokią situaciją. Nors farmacijos kompanijos tvirtina, kad antivirusinių vaistų poreikis bus patenkintas, nepasirūpinta, kad vaistinėse būtų pakankamai antivirusinių vaistų. Svarbu ir tai, jog gydytojai dažniausiai rašo receptą tik vaistui kapsulėmis, tuo tarpu vaistinėse pakanka antivirusinių vaistų inhaliacine ir emulsine formomis.

„Norėčiau tikėti, kad vaistų trūkumas nėra kuriamas dirbtinai ir farmacinės kompanijos nežaidžia žaidimo keliant paniką padidinti vaistų paklausą. Jei iš tiesų ims trūkti antivirusinių vaistų, imsime dalinti susirgusiesiems tuos vaistus, kurie yra sukaupti Valstybės rezerve. Jei farmacininkai nevertina rimtai besiklostančios situacijos, Valstybė turi svertų, kaip padėti žmonėms ir be farmacininkų pagalbos“, – sako A. Čaplikas.

Ministras taip pat ragina medikus, rašant receptus antivirusiniams vaistams, suteikti žmogui galimybę nusipirkti tą vaistą, kuris tuo metu yra vaistinėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min