Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 18d. 08:43

A.Kubilius: „Dėl eurokomisaro nematau problemų“

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Po trečiadienio susitikimo su Europos Komisijos (EK) prezidentu Jose Manueliu Barroso Lietuvos premjeras Andrius Kubilius teigia nematąs problemų dėl finansų ministro Algirdo Šemetos skyrimo eurokomisaru.

Ketvirtadienį ryte premjeras teigė, kad A.Šemetos susitikimas su J.M.Barroso buvo sėkmingas, šiandien diskusijas ketinama pratęsti.

Premjeras teigė, kad sprendimą prezidente išrinktą Dalią Grybauskaitę eurokomisaro poste pakeisti A.Šemeta lėmė pastarojo patirtis finansų srityje.„A.Šemeta susitiko su prezidentu Barroso ir pasikalbėjo, o aš esu tikras, kad tokio profesionalo, turinčio patirties dirbti sudėtingomis sąlygomis, patirtis bus tikrai naudinga visai Europos Sąjungai (ES) ir EK. Šiandien tikiuosi persimesti keletu sakinių su prezidentu Barroso, turėsime galimybę diskutuoti apie ES reikalus, taip pat pono Barroso tapimą EK prezidentu antrą kadenciją. Manau, dėl komisaro skyrimo tikrai nematau didelių problemų ir tikrai pasikalbėsime“, – ketvirtadienį ryte Žinių radijo laidai „Pozicija“ teigė Briuselyje viešintis A.Kubilius.

Premjeras teigė, kad sprendimą prezidente išrinktą Dalią Grybauskaitę eurokomisaro poste pakeisti A.Šemeta lėmė pastarojo patirtis finansų srityje. „Be to, tas portfelis, kurį EK turėjo Dalia Grybauskaitė, būtų labai svarbu ir naudinga, kad Lietuvos atstovas, galintis tokį postą užimti, jį užimtų“, – sakė premjeras.

I.Šimonytė matuojasi ministro portfelį

Kalbama, jog A.Šemetai tapus eurokomisaru finansų ministre būtų paskirta dabartinė Finansų ministerijos sekretorė Ingrida Šimonytė. Paklaustas, ar remtų tokią kandidatūrą, premjeras prasitarė, kad būtent ją ir ketina siūlyti koalicijos partneriams.

„Negaliu to paneigti. Vėlgi ta žinia, noriu pirma ją pristatyti koalicijos partneriams... Matote, ne tai, kad aš remsiu, aš turiu pats pasirinkti ir pasiūlyti kandidatūrą, o tada remti visomis jėgomis. Sprendimą esu padaręs ir esu įtikinęs būsimą ministrę... ar ministrą“, – teigė A.Kubilius.

Pasirašė elektros jungčių planą

Šiomis dienomis Briuselyje vyksiančiame Europos vadovų tarybos susitikime ketinama spręsti būsimo EK prezidento klausimą. J.M.Barroso kandidatuoja šias pareigas eiti antrą kadenciją. A.Kubilius teigė, kad „net ir Vyriausybėje svarstydami šį klausimą nusprendėme, kad remsime jo kandidatūrą“.

Premjeras teigė manąs, kad J.M.Barroso darbas buvo naudingas Baltijos regionui. „Šįvakar (trečiadienio vakarą – aut. past.) mes pasirašėme memorandumą dėl Baltijos jungčių plano. Šis planas buvo pradėtas rengti pono Barroso iniciatyva. Šituo klausimu mes matome supratimą iš EK prezidento“, – sakė Lietuvos ministras pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min