Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 19d. 19:45

A.Kubilius: Lietuvoje vėliau prasidėjo krizė, vėliau ir baigsis

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Premjeras Andrius Kubilius sutinka Europos Komisijos prognozėmis apie Lietuvos artimiausiais metais laukiančią recesiją ir lėčiau nei vidutiniškai Europoje atsigaunantį ūkį.

„Yra akivaizdus faktas, manęs nestebina tokios prognozės. Iš savo patirties žinau, kad visose trijose Baltijos valstybėse procesai vyksta labai panašūs, ar tai būtų krizės, ar tai būtų pakilimai, su vienu mūsų ypatumu – visi procesai pas mus įvyksta šiek tiek vėliau, mes vėliau pradėjome kristi į dabartinę duobę, ir galiu spėti, kad vėliau šiek tiek iš jos išeisime“, – žurnalistams pirmadienį teigė premjeras.

Anot jo, tai lemia daugelis objektyvių ekonominių procesų.

„Mes lauksime oficialių mūsų institucijų prognozių, pradedam ir 2010 metų biudžeto prognozavimą. Mes šalia visų kitų galime turėti dar ir nemažų energetinių išbandymų šių metų pabaigoje, kurie gali lemti bendrą ekonominę situaciją“, – aiškino A.Kubilius.

Europos Komisija prognozuoja, kad pastaraisiais metais sparčiai augusios Lietuvos ekonomikos laukia recesija: šiemet šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) sumažės 4 proc., o 2010 metais – dar 2,6 proc.

Europos Komisija prognozuoja, kad pastaraisiais metais sparčiai augusios Lietuvos ekonomikos laukia recesija.

Pirmadienį paskelbtose naujausios Europos Sąjungos (ES) prognozėse teigiama, pernai Lietuvos ekonomikos augimas siekė 3,4 procento.

„Europos Komisija tikisi, kad naujos Lietuvos Vyriausybės veiksmai leis sutrumpinti recesiją Lietuvoje ir 2010 metais, net esant tolesniam ekonomikos smukimui, šalies padėtis bus geresnė“, – pirmadienį spaudos konferencijoje sakė už ekonomiką ir pinigų reikalus atsakingas Komisijos narys Joaquinas Almunia.

Jo teigimu, bendrai Lietuvos ūkis pradės atsigauti beveik metais vėliau nei vidutiniškai Europos Sąjungoje.

Prognozuojama, kad vidutinė metinė infliacija Lietuvoje, kuri pernai siekė 11,1 proc., šiemet sumažės iki 5,6 proc., o 2010-aisiais – iki 4,8 procento. Lietuvos einamosios sąskaitos deficitas šiemet turėtų sudaryti 7 proc. BVP, o kitąmet – 7,6 proc. BVP.

EK vertinimu, privatus vartojimas Lietuvoje šiemet sumažės 5,4 proc., o 2010 metais – 1,9 procento. Valstybinio sektoriaus vartojimas turėtų sumažėti atitinkamai 4,7 proc. ir 1,5 procento.

Lietuvos eksportas šiemet turėtų smuktelėti 1,2 proc., tačiau 2010-aisiais padidėti 2,9 proc., o importas – atitinkamai sumažėti 6,4 proc. ir padidėti 3,6 procento.

Nedarbo lygis Lietuvoje, pernai siekęs 5,4 proc., šiemet turėtų šoktelėti iki 8,8 proc., o kitąmet – iki 10,2 procento.

Šalies biudžeto fiskalinis deficitas pernai siekė 2,9 proc., šiemet padidės iki 3 proc., o 2010-aisiais – iki 3,4 proc., prognozuoja Europos Komisija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min