Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius: nieko nedarant kitų metų valdžios deficitas siektų 9 mlrd. litų

A.Kubilius lankosi VU Fizikos fakultete 2009-04-04
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras pareiškė, kad jei valdžia nesiims priemonių, 2010 metų valstybės ir „Sodros“ biudžetų išlaidos viršys pajamas maždaug 9 mlrd. litų. Anot jo, „Sodros“ pajamos krenta į 2006-2007 metų lygį, o išlaidos lieka 2008 metų pabaigos – 2009 metų pradžios lygio.

„Kalbant apie valstybės biudžetą, kitų metu biudžeto mokestinės pajamos bus maždaug apie 10 mlrd. litų, tuo tarpu išlaidos, jeigu mes nieko nedarysime, bus apie 16 mlrd. litų, kurias būtina būtų finansuoti, jeigu mes jų nemažinsime. Lygiai taip pat „Sodros“ pajamos, jeigu nieko nedarysime, bus apie 9,9 mlrd. litų, o išlaidos – apie 13 mlrd. litų“, – trečiadienį žurnalistams sakė Andrius Kubilius.

Anot jo, tokia padėtis verčia daryti sprendimus: „Žinome, kokios išlaidos nuo šeštų ar septintų metų pradžios (2006-2007 metų – BNS) yra daugiausiai padidėjusios iki dabar, atitinkamai turėsime ieškoti sprendimų.“

Premjeras teigė manantis, kad kitą savaitę Vyriausybė atnaujins dialogą su profesinėmis sąjungomis ir kitais socialiniais partneriais dėl „Sodros“ bei 2010 metų biudžeto.

„Prasideda intensyvūs svarstymai, žinote ministerijų atskirų nuogąstavimus, kad jų eilučių mažinimas gali skaudžiai atsiliepti. Visa tai bus svarstoma, bet bendrą situaciją mes turime pakankamai aiškiai matyti ir ją nėra sudėtinga įvardyti“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Jis dar kartą pakartojo, kad gana staigus ekonomikos „atšalimas“ jau įgauna aiškius stabilumo požymius.

„Kitaip tariant, galima teigti, kad tolesnio smukimo bent jau šiuo metu nebėra, bet ekonomika yra nusmukusi maždaug į 2006 metų lygmenį ir tai reiškia, kad ir pajamos smunka maždaug į tų metų lygį. Tuo tarpu daugelis išlaidų vis dar lieka, ypač socialinėje srityje, 2008 metų lygyje“, – sakė A.Kubilius.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Biudžetas
Parašykite atsiliepimą apie 15min