Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius: PVM lengvatos sukeltų problemų

Spaudos konferencija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / A.Kubilius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Vyriausybės valandoje Seime ministrų kabinetas parlamentarams aiškinosi dėl mokesčių politikos.

Opozicijos lyderis socialdemokratas Gediminas Kirkilas premjero Andriaus Kubiliaus teiravosi, ar neplanuojama grįžti prie PVM lengvatų, tuo labiau kad Europos Sąjungoje patvirtintas prekių ir paslaugų, kurioms taikomas lengvatinis PVM, sąrašas. „Keičiantis ekonominei situacijai ir lietuviams važiuojant apsipirkti į Lenkiją ar nevertėtų keisti politikos?“ – klausė G.Kirkilas.

Pasak A.Kubiliaus, PVM lengvatų svarstymas Europos lygiu nėra tokia problema, į kurią vertėtų kreipti dėmesį. Esą reikia koncentruotis į esminę problemą – kaip išbristi iš pasaulio finansų krizės. „Lengvatos apima labai ribotą prekių ir paslaugų skaičių. Aišku, man rūpi PVM lengvatos dviračių remontui, bet manau, kad Lietuva gali išsiversti ir be jų“, – kalbėjo A.Kubilius. Anot jo, PVM lengvatos sukeltų daugiau problemų, nei padėtų skatinti verslą.

Lengvatos verslui tik trukdytų

Finansų ministras Algirdas Šemeta pritarė premjerui – esą lengvatos verslui tik trukdytų. Pasak jo, opozicija klaidina visuomenę dėl ES PVM lengvatų sąrašo.

„Šitas sprendimas taikomas toms valstybėms, kuriose įteisintos lengvatos su ta sąlyga, kad bus laikomasi tam tikro status quo ir jų sąrašas neilgės. Ateityje bus siūloma šį sąrašą trumpinti“, – politiniams oponentams aiškino A.Šemeta. Pasak jo, Vyriausybės siūlomas verslo skatinimo planas žymiai efektyvesnis nei mokesčių lengvatos.

„Nuskurdo visa Lenkija“

Socialdemokratas Algis Rimas teiravosi, kada Vyriausybė ims normaliai dirbti ir mąstyti valstybės naudai. „Lenkijoje greitai iškils paminklas premjerui ir finansų ministrui už vartojimo skatinimą šioje valstybėje. Jau veikia specialūs maršrutai, kuriais lietuviai neregėtais mastais vežami į gretimą valstybę apsipirkti. Kada gerinsite Lietuvos žmonių pragyvenimą?“ – klausė A.Rimas.

A.Šemeta aiškino, kad toks kainų skirtumas – ne Vyriausybės reikalas, nes ji negalinti reguliuoti zloto kurso. „Mums prekės tapo atitinkamai pigesnės, nes zlotas nuvertėjo trečdaliu. Atitinkamai nuskurdo visa Lenkija“, – kalbėjo A.Šemeta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min