Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 22d. 19:08

A.Šemetos siuntimą į Briuselį lygino su tremtimi

Sutarties pasirašymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sutarties pasirašymas

Neeiliniame Seimo posėdyje pirmadienį svarstant nutarimą dėl finansų ministro Algirdo Šemetos skyrimo eurokomisaru virė aistros. Abejonių reiškė ne tik opozicija, bet ir koalicijos partneriai.

A.Šemetos skyrimą eurokomisaru „tvarkietis“ Andrius Mazuronis sulygino su tremtimi, esą panašiai prieš ketverius metus pasielgė socialdemokratai, į Briuselį išsiųsdami Dalią Grybauskaitę.

„Na, tikrai aš to nelaikau kaip trėmimo“, – sakė A.Šemeta.

Čia A.Mazuronį „pataisė“ socialdemokratas Juozas Olekas ir pasigyrė, jog jų sprendimas išsiųsti D.Grybauskaitę buvo labai geras, o tai parodo Europos Komisijos (EK) bei lietuvių vertinimas.

J.Oleko partietis Algirdas Sysas klausė, ar A.Šemeta seks D.Grybauskaitės pėdomis ir kritikuos Lietuvos Vyriausybės sprendimus.

„Vienas eurokomisaro uždavinių yra būti objektyviu visų Europos Sąjungos (ES) narių, įskaitant ir tą valstybę iš kurios jis yra deleguotas, atžvilgiu. Tokių principų ir laikysiuosi“, – teigė A.Šemeta.

Ministrą keičia „vidury brastos“

Opozicijos lyderis, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis ministrui priminė, kad „vidury brastos arklių niekas nekeičia“ ir klausė, kodėl vos pradėjus biudžeto „karpymą“ premjeras atsisako finansų ministro.

A.Šemeta bandė į situaciją pažvelgti iš kitos pusės: „Aš manau, kad visose srityse, ir Lietuvoje, ir ES, yra daug iššūkių, ir manau, kad ES mastu reikia daug nuveikti įgyvendinant Europos ekonomikos gaivinimo planą.“

V.Mazuronis ministrui priminė, kad „vidury brastos arklių niekas nekeičia“.Pasibaigus klausimų ir atsakymų laikui, neištvėrė ir Seimo pirmininkas, Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas. „Manau, mes darome didžiulę klaidą, siųsdami geriausią specialistą Europai, – ironizavo A.Valinskas. –  Jei jus pašalina paaukštindami, ar tai reiškia, kad konservatoriai pripažįsta, kad kai kurie įstatymai, kuriuos siūlėte keisti, yra pripažįstami kaip klaidos?“

„Aš manau, kad tie sprendimai, kurie buvo parengti, jie tikrai buvo būtini. Mes kartu su jumis esame pasitvirtinę Vyriausybės programą, kurioje yra išdėstyta, ką Vyriausybė įsipareigoja padaryti finansų srityje“, – paaiškino A.Šemeta.

Premjeras Andrius Kubilius parlamentarų klausimus ministrui vadino keistais. „Ar manote, kad į tą darbą galima siūlyti per daug negalvojant apie atsakomybę, Lietuvos įvaizdį?“ – stebėjosi premjeras.

Šiandien A.Šemetos skyrimą eurokomisaru patvirtino Vyriausybė, tai remiantį dekretą pasirašė prezidentas, ministro siuntimą į Briuselį dar turės tvirtinti Seimas. Atitinkamą nutarimą ketinama pateikti priėmimui antradienio posėdyje.

Vėliau A.Šemetos kandidatūrą turės patvirtinti Europos Taryba ir Europos Parlamentas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min