Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 13d. 19:57

A.Ūso motina: „Norėčiau, kad triumfuotų teisingumas“

A.Ūsienė prisipažino, jog seka kiekvieną žiniasklaidoje pasirodančią naujieną, susijusią su šia žmogžudysčių ir pefofilijos istorija. E.Ovčarenko nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / A.Ūsienė prisipažino, jog seka kiekvieną žiniasklaidoje pasirodančią naujieną, susijusią su šia žmogžudysčių ir pedofilijos istorija.

Kol trečiąja dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio auka galėjęs tapti Andrius Ūsas yra akylai saugomas policijos ir telefonu bendrauja tik su pačiais artimiausiais žmonėmis, verslininko motina nusprendė netylėti. Moteris įrodinėja, kad jos sūnus į pedofilijos skandalą buvo įtrauktas tik dėl to, kad nusprendė padėti dėl pas tėvą gyvenusios dukrytės kovojusiai Laimai Stankūnaitei.

To, ką per pastaruosius metus išgyveno Kauno rajone esančiame Kluoniškių kaime su vyru gyvenanti Aldona Ūsienė, moteris nesapnavo net baisiausiuose košmaruose. Du sūnus užauginusios 65 metų moters vyresnėlį Andrių dar praėjusiais metais D.Kedys viešai apkaltino tvirkinus jo dukrą.

A.Ūsienė atsidūsta, kad tik palankiai susiklosčius likimui jos sūnus yra gyvas, ir tvirtina, jog D.Kedys tokius kaltinimus pažėrė tik vedamas keršto. „Lapkričio 29 dieną įniršęs D.Kedys Andriui atsiuntė žinutę, kurioje pagrasino, kad padarys mano sūnų pedofilu. Žinutė yra išsaugota“, – pareiškė moteris.

– Kaip Jūsų sūnus susipažino su buvusia D.Kedžio sugyventine L.Stankūnaite?15min.lt paklausė A.Ūsienės.

– Šitai istorijai išsirutuliojus, aš pati to nežinojau. Kai Andriaus paklausiau, iš kur ją pažįsta, jis man viską paaiškino. Tuo metu jis dirbo Seimo pirmininko Viktoro Muntiano patarėju. L.Stankūnaitė, bandydama kovoti dėl dukters, kreipėsi į šį politiką. V.Muntianas šia istorija liepė pasidomėti mano sūnui. Tada jie ir susipažino.

–  Kaip A.Ūsas tapo L.Stankūnaitės dukros krikštatėviu?

– Tos mergaitės krikštatėviais turėjo tapti jos dėdė ir teta. Bet grįždami iš užsienio, jie pateko į avariją. Tai yra užfiksuota. Buvo paskirtas kunigas, paskirta valanda ir, nežinodama, ką daryti, ji (L.Stankūnaitė, – aut. past.) kreipėsi į jau padėjusį mano sūnų. Jis sutiko. Aišku, dabar Andrius labai to gailisi.

– Kaip D.Kedys reagavo į tai, kad jo dukros krikštatėviu tapo A.Ūsas?

– Prie to, kad A.Ūsas L.Stankūnaitei padėjo iš tėvo atsiimti dukrą, prisidėjo ir tai, kad jis tapo jos krikštatėviu. Lapkričio 29 dieną įniršęs D.Kedys Andriui atsiuntė žinutę, kurioje pagrasino, kad padarys mano sūnų pedofilu. Žinutė yra išsaugota. Tai rodo, kad D.Kedys tam iš anksto ruošėsi. Visi, kurie su juo (D.Kedžiu, – aut. past.) turėjo kontaktą ir nesutiko su jo nuomone, buvo paskelbti esantys pedofilai arba jų pagalbininkai.

Vyras rado laidotuvių vainiką

– Prisiminkime tragiškus praėjusio pirmadienio įvykius. Kada suvokėte, jog Jūsų sūnui ir Jums gresia mirtinas pavojus?

– Aš nieko nežinojau. Buvau darbe, kai man paskambino Andrius ir pasakė, kad nušovė teisėją. Jis perspėjo, kad niekur neičiau, būčiau tarp žmonių. Aš iš karto supratau, kas vyksta. Vėliau man paskambino kitas sūnus ir pasakė, kad nušauta ir ta moteris. Tada viskas tapo galutinai aišku. Mane iš darbo namo parvežė jaunesnis sūnus.

– Ar tuomet ėmėtės papildomų saugumo priemonių?

– Iš pradžių samdėme privačius apsaugininkus, vėliau kurį laiką mus saugojo policija, o dabar vėl tenka apsauga rūpintis patiems. Dieną kažkaip dar drąsiau, bet vakare namuose ir prie lango baisu prieiti.

– Ar Jūsų šeimos nariai sulaukė kokių nors grasinimų ar gąsdinimų?

– Praėjusį penktadienį mano vyras prie savo darbovietės durų rado vainiką. Jis buvo atitemptas iš greta esančių kapinių. Buvo padėtos ir kelios žvakutės.

– Kaip galėtumėte apibūdinti tą šiek tiek daugiau nei savaitę, prabėgusią nuo kruvinų įvykių?

– Nuolatinė įtampa ir bemiegės naktys.

– Ar teko bendrauti su policijos akylai saugomu sūnumi ir jo šeima?

– Pasikalbame telefonu tik su sūnumi ir marčia. Šiuo metu jie visi yra paslėpti. Su anūkais neturiu jokio ryšio.

Tikina, kad D.Kedys buvo jo šeimos skaudulys

– Kaip reagavote į tai, kad mergaitės globa buvo paskirta D.Kedžio seseriai?

– Kaip jie galėjo mergytę atiduoti į tą šeimą atgal? Tai baisu. Juk specialistai rekomendavo paimti tą mergaitę ir palaikyti neutralioje aplinkoje, kad ji atsigautų psichologiškai.

– Jums yra tekę asmeniškai susidurti su D.Kedžiu?

– Man nėra tekę. Tiesa, vienai mano pažįstamai D.Kedžio motina ne kartą yra pripažinusi, kad jis buvo jų šeimos skaudulys. Todėl dabar nesuprantu, kodėl motina viešai jį vadina puikiu sūnumi.

– Kaip, Jūsų nuomone, visa ši istorija baigsis?

– Man baisu ir pagalvoti, kaip ji gali baigtis.

– O kaip norėtumėte, kad ji baigtųsi?

– Norėčiau, kad triumfuotų teisingumas. Kad teisme būtų įrodyta, kad mano sūnus nieko blogo nepadarė. Nors visuomenė jį ir ne tik jį jau yra nuteisusi. Kokią teisę žmonės turi taip daryti? Aš pačiam.D.Kedžiui palinkėčiau sveikatos ir  ištvermės viską prisipažinti. Tikrai jam nelinkiu blogo.

– Veikiausiai suprantate, jog net ir teismui pripažinus A.Ūso teisybę, nusiplauti visuomenės akyse suterštą mundurą jam bus labai sunku...

– Tegul tai gula ant dabar kaltinimus beriančiųjų sąžinės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min