Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 15d. 14:58

A.Valinskas atstatydintas iš Seimo pirmininko pareigų (atnaujinta 16.47 val.)

Balsuoja A.Kubilius
Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr. / Balsuoja A.Kubilius

Balsavimas dėl A.Valinsko atstatydinimo įvyko.

Neoficialiomis naujienų portalo 15min.lt žiniomis, balsavime dalyvavo daugiau nei 110 narių. Tam, kad A.Valinskas būtų atstatydintas, turi pritarti ne mažiau kaip 71 parlamentaras. Kadangi ši riba peržengta, A.Valinsko likimas paaiškės suskaičiavus slapto balsavimo rezultatus. Jie turėtų paaiškėti netrukus.

Parlamentarai neatskleidė savo pasirinkimo – vienas po kito kartojo, jog „balsavo pagal sąžinę“.

Balsavime dalyvavęs premjeras Andrius Kubilius nebuvo linkęs užbėgti įvykiams už akių ir neatskleidė, kas laukia koalicijos po balsavimo, tik pakartojo savo mėgstamą kareivio Šveiko posakį: „Negali būti taip, kad nebūtų niekaip“.

Papildyta 15.20 val.  Slaptame balsavime už tai, kad A.Valinskas būtų atleistas iš pareigų, balsavo 95 Seimo nariai, 20 buvo prieš, 9 biuleteniai sugadinti. Tai naujienų portalui patvirtino „Tvarkos ir teisingumas“ frakcijos seniūno pavaduotojas Remigijus Ačas.

Ko labiausiai pasiilgau, tai važinėti savo automobiliu, – sakė eiliniu Seimo nariu tapęs A.Valinskas.

Seimo pirmininkas atstatydinamas, jei to reikalauja ne mažiau kaip pusė, t.y. 71 iš 141 Seimo narių.

„Mūsų frakcija balsavo „už“. Ir demonstratyviai tai rodė. Apie kitus negaliu nieko pasakyti“, – teigė R.Ačas.

Jo nuomone, atstatydinus A.Valinską, valdantiesiems „bus sudėtinga“ dalintis postus.
„Kiti, mažesni koalicijos partneriai galbūt ir nenorės sutikti, kad konservatoriai turės ir premjero, ir Seimo pirmininko postą“, – apie ketinimus skirti Ireną Degutienę vietoje A.Valinsko kalbėjo R.Ačas.

V.Mazuronis: pasikeitimų bus

Opozicijos lyderis, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis naujienų portalui 15min.lt sakė, kad pradžią padarė jie, o koks laukia tęsinys – priklauso nuo valdančiųjų.

„Mūsų siekiai, kaip ir buvo, taip ir yra – dirbti, kad būtų geriau Lietuvai“, – teigė V.Mazuronis.

Jo nuomone, valdančiosios koalicijos laukia sunki savaitė. „Bus pasikeitimų, neabejotinai, valdančioje daugumoje, kadangi nebeaišku, kas lieka, kokie persiskirstymai. Bet aš manau, kad galėtų, turėtų ir bus formuojama alternatyva dabartinei valdančiai koalicijai. Tiek struktūrinė, tiek programinė“, – neatmetė V.Mazuronis.

Jis neatmetė, kad kandidatą į Seimo pirmininkus ar bent į jų pavaduotojus galėtų skirti ir opozicija.

„Aš neatmesčiau galimybės, kad dabartiniu metu esantys opozicijoje atstovai gali priimti sprendimą kelti kandidatą. Galbūt iki to laiko ir koalicijos pasikeis... Sunku pasakyti“, – dvejojo jis. Jo nuomone, koalicijos likimas turėtų paaiškėti dar šią savaitę.

A.Kubilius: kaltas ne A.Valinskas, kalta aplinka

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, naujasis Seimo pirmininkas paaiškės ketvirtadienį. Koalicijos klausimus ketinama spręsti vėliau.

Klausiamas apie koalicijos ateitį, A.Kubilius teigė tikįs, kad abi skilusios Tautos prisikėlimo partijos frakcijos dalys – frakcijos „Ąžuolas“ ir „Viena Lietuva“ – liks koalicijoje.

„Nesiimčiau prognozuoti ko nors. Viskas priklauso nuo (koalicijos) dalyvių atsakomybės suvokimo… O tuos pareiškimus, kuriuos girdžiu, aš priimu pozityviai – ir vieni ir kiti pasiryžę dalyvaut koalicijoj“, – sakė A.Kubilius.

Premjero nuomone, A.Valinskas posto neteko ne dėl to, kad jis padarė kažkokį nusižengimą ar netinkamai atliko darbą, o dėl jo partijos skilimo.

„Šis rezultatas niekaip neatspindi mūsų (TS-LKD) požiūrio į patį A.Valinską, kaip asmenį, kaip Seimo narį. Koją čia jam pakišo tai, kad jo partija, su kuria jis atėjo į Seimą, turėdama 20 mandatų, suskilo“, – sakė A.Kubilius.

Jis teigė apie galimą atstatydinimą A.Valinską įspėjęs dar prieš dvi savaites, tačiau šis esą jo neklausė.

A.Valinsko rezultatas nenustebino

Atstatydintas A.Valinskas teigė, kad „ryte žinojo, kad taip bus“, tačiau jis, kartu su frakcija, nusprendė „eiti iki galo“.

„Seimo pirmininkas turi būti atstatydintas ten, kur jis buvo paskirtas, – kalbėjo A.Valinskas. – Ar tai 91, ar 95 (balsais), nėra jokio skirtumo. Svarbiausia, kad tas rezultatas buvo toks, koks buvo planuotas. Mes, kaip ir minėjau, pasitraukėme su 7 žmonių frakcija ir tikrai žinojome, kad Seimo pirmininkas turės keistis rudenį. Aš nesutikau to kategoriškai daryti dėl tų kaltinimų, kokiu pagrindu buvo siūloma atstatydinti.“

Anot jo, dėl likimo koalicijoje kitoms frakcijoms reikalavimai nebus keliami, o galutinis „Ąžuolo“ frakcijos sprendimas turėtų paaiškėti ketvirtadienį.

A.Valinskas vylėsi, kad jo atstatydinimą sekę rinkėjai „pasidarys savo išvadas“.

„Pasižiūrėkime kaltinimų argumentus ir, kadangi jų nebuvo nė vieno įrodyta, aš manau, kad tai buvo tik pretekstas“, – sakė atstatydintas Seimo vadovas.

L.Dinius apie postus nešneka

Buvęs A.Valinsko bendražygis, nuo TPP atskilusios frakcijos „Viena Lietuva“ seniūnas Laimontas Dinius teigia, jog jo vadovaujamos frakcijos ateitis koalicijoje yra miglota.

„Šiai dienai mes nesame susaistyti nei koalicinėmis sutartimis, nei kokiomis nors kitomis sutartimis. Dabar mūsų energija ir matymas bus nukreipti ne kažkokioms „pokiliminėms“ politinėms sisteminių ar klaninių partijų – vadinkite kaip norite – peštynėms dėl postų. Mes kaip tik jose nedalyvausime. Jeigu bus pasiūlymų, mes juos ir svarstysime“, – sakė L.Dinius ir pridūrė, kad „pirmoji jokių žingsnių“ jo frakcija nedarys.

L.Dinius aiškino, kad frakcija dėl įstatymų balsuos savo nuožiūra. Jis neatmetė galimybės likti koalicijoje, jei joje bus ir „Ąžuolo“ frakcija.

„A.Valinsko patraukimas išspręs, tikimės, konsoliduotą, normalų, profesionalų Seimo darbą. Ir, matyt, tai bus tam tikras impulsas, kad reikia koalicijos viduje darbo tam tikrus perorganizavimus padaryti“, – šiandienos sprendimą apibendrino frakcijos „Viena Lietuva“ seniūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min