Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 31d. 08:21

A.Valinskas kiaušinių išvengė

A.Valinskas
15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr. / A.Valinskas

Aukštų Alytaus policijos pareigūnų aplinkoje pasigirdę nuogąstavimai, kad Seimo pirmininką Arūną Valinską Dzūkijos sostinėje rengiamasi apmėtyti kiaušiniais, nepasitvirtino.

Seimo pirmininko viešnagės išvakarėse Dzūkijos sostinėje buvo masiškai perkami kiaušiniai. „Ar jau įsitraukei į kiaušinių pirkimo akciją?“ – juokavo dzūkai. Tačiau kiašiniai buvo panaudoti pagal paskirtį. Vakar Seimo pirmininkas A.Valinskas, lydimas Seimo narių: televizijos žvaigždės Antano Nedzinsko ir Zitos Užlytės, lankėsi Alytaus apskrityje. Pirmojo susitikimo metu, kuris įvyko Alytaus apskrities viršininko administracijoje, kuriai vadovauja Tautos prisikėlimo partijos deleguotas atstovas Algimantas Bražionis, Seimo pirmininkas susitiko su Dzūkijos verslininkais. Lakoniškai nusakęs bendravimo formą – klausimas, problema, atsakymas, ir pasakęs, kad yra pasiruošęs išklausyti kritiškiausias nuomones, A.Valinskas pripažino, kad yra pridaryta klaidų ir dabar jas reikia taisyti. „Greitas darbas – kreivas vaikas“, – taip apibūdino antikrizines priemones Seimo pirmininkas.

„Ar jau įsitraukei į kiaušinių pirkimo akciją?“ – juokavo dzūkai.

Verslininkai piktinosi bankų politika, ją prilygino reketui, nes esą gauti kreditą reikia beveik pusšešto karto didesnio užstato, ir prašė skubiai spręsti šį klausimą, nes verslas be lėšų dūsta. Ragino kuo skubiau taisyti Civilinį kodeksą, kad verslininkai galėtų patys save įdarbinti, mokėti visus mokesčius ir gautų socialines garantijas. Prekybininkai atkreipė dėmesį, kad šviežios mėsos skyrius parduotuvėse greitai bus galima uždaryti, nes važiuoja jos pirkti į kaimynę Lenkiją.

Alytiškiai teiravosi, kodėl viena televizija A.Valinską rodo su juoda juostele ant akių. „Nežinau, gal todėl, kad mano akys gražios“, – ramiai komentavo Seimo pirmininkas. Kliuvo A.Valinskui ir už buvusios Vyriausybės bei Seimo priimtus sprendimus. Žmonės piktinosi tuo, kad Seimas perka brangius automobilius, ir pasiūlė juos parduoti. Seimo pirmininkas žadėjo siūlymą perduoti Seimui pirmadienį, o opozicijos lyderiui Gediminui Kirkilui pasakyti: „Gediminai, jūs esate mažas žmogiukas, bet didelis melagis. Alytiškiai reikalavo, kad būtų priimti įstatymai, neleidžiantys seimūnams gauti dvigubų atlyginimų, kad būtų mažinamos išlaidos ginkluotei.

Seimo pirmininkas žadėjo ir toliau dirbti bei nekreipti dėmesio į siūlymus atsistatydinti: „Esame puolami, logiškai kritikuojami, bet dirbsime toliau“, – tvirtino A.Valinskas.

Susitikimą su daugiau kaip pusantro šimto alytiškių Seimo pirmininkas baigė labdaringu gestu. Šešiolikmetei Alytaus vaikų globos auklėtinei Samantai Karpavičiūtei sumokėjo 536 litus už italų kalbos vadovėlius ir pamokas, kad mergaitė išmoktų šios kalbos ir galėtų bendrauti su dviem broliukais, kuriuos įsivaikino italų šeima.

Spaudos konferencijoje į klausimą, ar kels kandidatūrą į šalies prezidentus, A.Valinskas atsakė, kad tai bus nuspręsta Tautos prisikėlimo suvažiavime, kuris vyks vasario pabaigoje. Tada ir paaiškės – palaikys kitos partijos kandidatą ar kels saviškį.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Kiaušiniai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min