TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Valinskas: manau, aš nesu pats blogiausias

Arūnas Valinskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Arūnas Valinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Valdančioji Tautos prisikėlimo partija (TPP) rinkimuose į Europos Parlamentą patyrė triuškinamą pralaimėjimą. Bet partijos vedlys Arūnas Valinskas teigia esąs ramus – partija neišsilakstys.

Sekmadienį vykę rinkimai patvirtino visuomenės apklausas: į politikos orbitą per Seimo rinkimus įsiveržusi TPP per trumpą laiką išbarstė rinkėjų balsus, rašo „Lietuvos rytas“.

Kiek daugiau nei 5 tūkstančių rinkėjų paramos sulaukę A.Valinsko „prisikėlėliai“ atsidūrė 15-os rinkimuose dalyvavusių partijų rikiuotės gale.

Neturėjome strateginio tikslo pasiekti kokių nors konkrečių rezultatų per šiuos rinkimus. Tokie išbandymai geriausiai atskleidžia partijos struktūros trūkumus, – sakė Arūnas Valinskas.„Mes viršijome visus rekordus pagal populiarumo praradimo tempus ir dėl to esame patys kalti“, – po patirto skaudaus rinkėjų smūgio pirmadienį dar negalėjo atsigauti partijos kandidatų sąrašui vadovavęs Saulius Stoma.

Parlamentaras svarstė, kad po šių rinkimų partija turi dvi galimybes – arba išsivaikščioti, arba keistis. Nors S.Stoma tiesiai ir neįvardijo, ar A.Valinskas bus verčiamas iš posto, partijoje apie tokią galimybę jau buvo kalbama ir prieš rinkimus, teigia „Lietuvos rytas“.

Pats A.Valinskas tvirtina, kad „rinkimų rezultatai – planuoti“, nes TPP rinkimuose dalyvavo „siekdama kaupti politinę patirtį“. „Todėl turiu nuliūdinti tuos, kurie pamatę rezultatus tikėjosi, kad mes apsiverksime“, – pareiškė Seimo pirmininkas.

„Neturėjome strateginio tikslo pasiekti kokių nors konkrečių rezultatų per šiuos rinkimus. Tokie išbandymai geriausiai atskleidžia partijos struktūros trūkumus. Juos pašalinę galėsime rengtis mums daug svarbesniems savivaldos rinkimams“, – „Lietuvos rytui“ sakė A.Valinskas.

„Nuo tada, kai tapome valdančiosios koalicijos dalimi, kalbų, kad frakcija tuoj išsibėgios, girdime kiekvieną savaitę. Kai kurių frakcijos narių pareiškimai, manau, yra gana skuboti ir rodo paprasčiausią politinio patyrimo stoką. Lengviausia viešai iš tribūnos aiškinti, kad kas nors kur nors turi išsivaikščioti. Taip neatsitiks. Mes tik turėsime pašalinti didžiausius trūkumus, kurie paaiškėjo per šiuos rinkimus“, – kalbėjo Seimo vadovas.

Į klausimą, ar TPP mėgins išsaugoti kultūros ministro kėdę Remigijui Vilkaičiui, A.Valinskas atsakė: „Neverta dabar kalbėti apie vieno ar kito posto išsaugojimą. Juos turi užimti žmonės, kurie tinka tam darbui. Apie R.Vilkaitį dabar nenorėčiau detaliau kalbėti.“ Vis dėlto A.Valinskas pripažino, kad „mūsų deleguoto ministro darbo kokybė ne visuomet mus tenkina“.

„Nesu iš tų žmonių, kurie žvelgdami atgal dėl ko nors gailisi. Gal tai bus suprasta dviprasmiškai, bet aš manau, kad nesu pats blogiausias iš visų Seimo pirmininkų, kurie sėdėjo šioje kėdėje per nepriklausomos Lietuvos istoriją“, – sakė A.Valinskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min