Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 9d. 09:07

A.Valinskas partijos griovimu kaltina G.Žiemelį

Gediminas Žiemelis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Gediminas Žiemelis

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas pareiškė, kad dabartinės situacijos partijoje pagrindinis kaltininkas yra verslininkas Gediminas Žiemelis.

Tai A.Valinskas pareiškė trečiadienį ryte „Žinių radijo“ tiesioginiame eteryje, laidoje „Pozicija“. A.Valinskas tikino, kad jo partija, o vėliau ir frakcija skilo dėl to, kad „viena verslo struktūra“ siekė nuolaidų, „norėjo valstybę privatizuoti“. Jis patikslino, kad iš pradžių kalbėta apie Susisiekimo ministeriją, vėliau – ir apie Aplinkos ministeriją.

„Galiu pasakyti, kad vedė atstovai, kurie labai artimai susiję su Gedimino Žiemelio verslo imperija. Ir taip yra ir dabar“, – pareiškė A.Valinskas.

Dabar atrodo, kad viskas, kas atėjo, net kiaulių gripas, atėjo kartu su A.Valinsku, – sakė A.Valinskas.Jis teigė, kad „savo dalies“ reikalaujančių verslininkų atakos prasidėjo dar Tautos prisikėlimo partijai laimėjus rinkimus.

„Prieš Vyriausybei grąžinant įgaliojimus (prezidentei Daliai Grybauskaitei – aut. past.), tris savaites vyko aktyvios derybos, mes kalbėjomės su visais, buvo ir G.Žiemelis, ir visi kiti buvę kolegos. Ir kai buvo ištartas ir prezidentės žodis, ir premjero, kad „Valinskai, pateik greičiau tuos ministrus, kad būtų galima išspręsti“. Mes pateikėme tuos pačius valstybės pareigūnus, juos teikė premjeras, patvirtino prezidentė. Vaikinai suprato, kad su Valinsku taip nesusitarsi. Jis yra toks kvailas, kad sąžiningas“, – aiškino Seimo pirmininkas.

Jo teigimu, verslininkų interesas buvo „gauti pakankamus užsakymus iš (ES) fondų, ministerijos“, kadangi „yra daug ministerijų, kuriose yra daug laisvų pinigų“.

„Inicijavęs (TPP) Trakų skyriuje, G.Žiemelis bandė pirmiausia privatizuoti visą partiją. Po to, nepavykus, bandė frakciją, po to bandė ir patį Valinską. Bet Valinskas toks kvailas, kad sąžiningas“, – pakartojo parlamento vadovas.

Jis pakartojo, jog atsistatydinti neketina, kadangi, anot jo, „parlamento vadovas turi būti traukiamas ten, kur jis buvo išrinktas“.

„Tuo, kuo mane kaltina – ryšiai su nusikaltėliais, dar kažkas – yra absurdas. Man buvo keista girdėti iš tų pačių konservatorių, kad A.Valinskas nelabai energingai gynėsi. Ką aš turiu – dažniau, greičiau kalbėti?“, – klausė A.Valinskas.

Anot jo, baigus jo atstatydinimo klausimą, „bus pereita prie Kubiliaus“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min