Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 18d. 18:25

A.Valinskas su I.Degutiene išpeikė parlamento maitintojus

Seimo vadovybė „Gremintos“ darbuotojus patikino, kad jei būtų nuspręsta įmonę likviduoti, jiems bus išmokėtos išeitinės kompensacijos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo vadovybė „Gremintos“ darbuotojus patikino, kad jei būtų nuspręsta įmonę likviduoti, jiems bus išmokėtos išeitinės kompensacijos.

Seime maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės „Greminta“ darbuotojai vakar dalinosi rūpesčiais ir dvejonėmis su parlamento vadovais. Pastarieji įmonės vadovei ir darbuotojams negailėjo karčių pastabų.

Sklandant gandams apie ketinimą likviduoti „šiltnamio sąlygomis“ Seime dirbančią „Gremintą“, įmonės darbuotojus pasikvietę Seimo vadovai ramino, kad to daryti neketinama.

„Rengiamas patalpų ir turto nuomos konkursas, kuriame gali dalyvauti ir „Greminta“. Dabartinės sąlygos neatitinka realybės. Tik jei konkursą laimėtų kita įmonė, „Greminta“ būtų likviduota“, – patikino Seimo kanclerio pavaduotojas Gediminas Aleksonis.

I.Degutienė pareiškė ryte valgykloje gavusi sugedusios bulvių košės.Jo teigimu, nugalėtojas paaiškės anksčiausiai po 8 mėnesių, tad įmonės darbuotojai kol kas tikrai gali nesirūpinti dėl darbo. Be to, laimėjus kitai įmonei, jos bus prašoma įdarbinti kaip įmanoma daugiau „Gremintos“ darbuotojų.

„Įdarbinti galėtų 60-70 proc. darbuotojų. Ko gero, liks virtuvės, salių darbuotojai. Pavojus kyla nebent administracijai, nes šiuos išteklius įmonės paprastai jau turi“, – teigė kanclerio pavaduotojas.

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas teigė, kad šiuo metu „Greminta“ kasmet Seimui duoda šimtus tūkstančių litų nuostolių, nors turėtų išsilaikyti pati, mat kasdien turi kelis šimtus garantuotų klientų. „Gremintos“ darbuotojams paprieštaravus, esą tiek žmonių valgyti neperka, o ir klientai dažniausiai perka „po pusę lėkštės košės ar sriubos“, A.Valinskas sugriežtino toną: „Vilniaus senamiestyje kai kurių kavinių pelnai dabar sumažėjo 80 procentų, ten tuščia, o jūs kasdien turite klientus!“

Tuo metu Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Irena Degutienė sušnibždėjo: „Eikit ten ir dirbkit, jei taip blogai...“ „Gremintos“ darbuotojams prakalbus apie neigiamą žiniasklaidos įtaką, neva skleidžiami nepagrįsti gandai apie prastą maisto kokybę, I.Degutienė pareiškė ryte valgykloje gavusi sugedusios bulvių košės.

Parlamento vadovai minėjo ir įmonės administracijos klaidas: audito išvadų ir rekomendacijų nepaisymą, sąnaudų neskaičiavimą, slepiamus dokumentus... „Gremintos“ direktorė Vidmanta Žižienė teigė jokių dokumentų neslėpusi. „Pas mus auditas du kartus per metus. Iš šešių rekomendacijų tik dviejų neįvykdėme“, – sakė V.Žižienė.

„Čia net dviejų! Pagrindinių“, – griežtu tonu išrėžė A.Valinskas.

Kaip ir susirinkę, „Gremintos“ darbuotojai išsiskirstė rūškanais veidais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min