Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Zuokui malonu pripažinti, kad mokesčių reforma efekto nedavė (nuotraukos)

A.Zuokas pristatė antikrizinį purškiklį.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / A.Zuokas pristatė antikrizinį purškiklį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Liberalų ir centro sąjungos lyderis Artūras Zuokas teigia, kad valdančiojoje koalicijoje jų partijos balsas nėra stipriai girdimas, bet į opoziciją trauktis nežada. Trečiadienį savo kieme surengtoje spaudos konferencijoje politikas taip pat pristatė antikrizinį purškiklį.

Jo prasmė, anot A.Zuoko, labai paprasta. Partijoje nuspręsta nebevartoti žodžio „krizė“. Ši sąvoka pernelyg įsišaknijusi politikų sąmonėje ir leksikoje. Tereikia geros valios, ir šio žodžio neliks. Jį siūloma keisti „ekonomikos gaivinimu“, „iššūkiu“.

Anot A.Zuoko, pakeisti politikų požiūrį labai lengva. Taip pat, kaip iš simbolinio purškiklio purkšti purslus. Išpurškei ir iškart gyventi linksmiau pasidaro.

Savo partijos narius, vartojančius žodį „krizė“, A.Zuokas nuo šiol baus 100 Lt bauda. Tai bus simbolinė auka „Lietuvos ateties“ fondui.

Taip A.Zuokas pareiškė antradienį priešpiet per spaudos konferenciją, kurią surengė savo namų kieme Užupyje. „Norime, kad mūsų balsas būtų girdimas. Šiuo atveju mus girdi tik tiek, kiek turime balsų koalicijoje – turime devynis balsus. Jei mūsų balsas būtų girdėtas gruodžio ar sausio mėnesį, tai šiandien tų klaidų nebūtume turėję, kurias dabar turime taisyti“, – kalbėjo liberalcentristų lyderis.

Sieks mažesnių mokesčių

A.Zuoko teigimu, liberalcentristai sieks, kad birželio mėnesį peržiūrint mokesčius būtų grąžintas lengvatinis PVM tarifas spaudos leidiniams, viešbučiams, kultūros renginiams. Tiesa, ne 5 proc., kaip buvo iki šių metų, o 9 proc. Taip pat A.Zuoko vadovaujama partija bandys koalicijos partnerius įtikinti mažinti gyventojų pajamų mokestį – šiuo metu partijos programoje numatytas 20 proc. (vietoj esančio 21 proc.) šio mokesčio tarifas, bei nagrinėti degalų akcizo mažinimo perspektyvas.

Svajoja apie partijų vienybę

Paklaustas, ką darys, jei koalicijos partneriai nepritars siūlomiems mokesčių pakeitimams, A.Zuokas teigė, kad iš valdančiosios daugumos nesitrauks ir sieks per diskusijas rasti kompromisą. „Man malonu pripažinti tą faktą, kurį šiandien pripažįsta ir premjeras, ir kiti koalicijos partneriai,  kad gruodžio mėnesį padidinti mokesčiai nedavė tokio efekto, kokio buvo tikėtasi. Todėl turime realizuoti ir iš naujo įvertinti klaidas, kurios buvo padarytos“, – kalbėjo politikas.

Nors liberalcentristų idėjos dėl mokesčių daugeliu atvejų sutampa su opozicijos siūlymais, A.Zuokas tvirtina į opoziciją nesitrauksiantis, bet norės, kad oponentų idėjos būtų išklausytos. „Jei būtų bendras ir kiek įmanoma platesnis partijų ir politinių jėgų susitarimas, mokesčių politika būtų tvirtesnė ir verslui būtų lengviau planuoti savo veiklą“, – apie suvienytas politines jėgas svajoja A.Zuokas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min