Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Anušauskas: kovą su korupcija slopina ministerijos

Arvydas Anušauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Arvydas Anušauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Įstatymų projektai, skirti kovai su korupcija, vilkinami. Sudaromos dirbtinės kliūtys, kad parengtos šių įstatymų pataisos nepasiektų Seimo ir nebūtų jame svarstomos. Šios kliūtys pirmiausia atsiranda ministerijose ir didžiausios jos yra įstatymams, susijusiems su valdininkų reputacijos vertinimu.

„Vyriausybė yra parengusi savo programą, kurioje yra surašyti prioritetai ir tai, ką reikia parengti – kokius įstatymų projektų komplektus, kurie skirti kovai su korupcija. Tai jau ministrų atsakomybė. Žinau, kad įstatymai rengiami, kad jie galbūt kada nors bus, bet akivaizdžiai vėluojama. Daug parengtų įstatymo projektų nėra pasiekę Seimo ir mes jų nematome“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas konservatorius-krikdemas A.Anušauskas.

Pasak jo, tokių slopinamų įstatymų yra daugybė, o kliūčių juos priimti atsiranda Vidaus reikalų, Teisingumo ir kitose ministerijose.

„Keletas iš ministerijų – tai Vidaus reikalų, Teisingumo ministerijos. Ir daugiau būtų ministerijų, paminėjau tik keletą pavyzdžių. Labiausiai stringa įstatymai, susiję su valdininkų reputacijos vertinimu. Tai sunkiausia. Tie, kurie yra Seime, sunkiai juda, ir tie, kurie turėtų būti parengti, bet nėra iki galo parengti, taip pat sunkiai juda“, – sakė A.Anušauskas.

Pasak jo, tarp įstrigusių įstatymo pataisų – įstatymo pataisos, įtvirtinančios nuostatą, kad valstybės tarnautojai privalo pagrįsti įgytą turtą teisėtomis pajamomis – atsakinga Vidaus reikalų ministerija. Taip pat – teisės aktai, numatantys, kad nesąžiningi pareigūnai nedarytų tolimesnės karjeros valstybės tarnyboje – atsakinga Vidaus reikalų ministerija. Stringa ir numatyta tyčinių bankrotų Lietuvoje analizė, jų priežasčių nustatymas, tendencijos ir visuomenės informavimas – atsakinga Ūkio ministerija. Nepatvirtintas bankroto administratorių elgesio kodeksas – atsakinga Ūkio ministerija.

A.Anušauskas taip pat pabrėžė, kad svarstant Vyriausybės ataskaitą ir iš jos atstovų bus norima gauti atsakymus, kodėl ir kur šie įstatymai įstrigo. „Gal jie išvis atsisakė kai kurių idėjų, kurios įrašytos Vyriausybės programoje?“ – svarstė tautos atstovas.

Jo įsitikinimu, vienas iš svarbiausių dalykų yra tarpžinybinės kovos su korupcija koordinavimo perkėlimas iš Vidaus reikalų ministerijos į Teisingumo ministerijos kompetenciją.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min