Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Abiturientai į universitetus dar neskuba

Kol kas universitete abiturientų eilės nesidriekia.
J.Baikauskaitės nuotr. / Kol kas universitete abiturientų eilės nesidriekia.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Baigiamųjų egzaminų rezultatų laukimo nuotaikomis gyvenantys abiturientai dar neskuba pildyti priėmimo į aukštąsias mokyklas prašymų. Klaipėdos universiteto (KU) koridoriai, prašymų priėmimo kabinetai kol kas apytuščiai.

Prašymų priėmimas Klaipėdos universitete vyksta jau nuo gegužės vidurio ir tęsis iki liepos 17 dienos. KU priėmimo komisijos sekretorė Eglė Norvaišaitė teigė, kad abiturientų antplūdžio laukiama nuo liepos pradžios.

Anot jos, jaunuoliai prašymo pasirinkimų skiltyje nurodo ne tik sostinės ar Kauno aukštąsias mokyklas, bet ir Klaipėdos universitetą. „Nėra prašymų, kuriuose būtų išreikšti pageidavimai stoti tik į Vilniaus aukštąsias mokyklas, labai daug prašymų sulaukėme ir į Klaipėdos universitetą“, – šypsojosi kita KU atstovė Eglė Andriekaitė. Jos teigimu, labiausiai būsimus studentus vilioja socialiniai mokslai – politologija, viešasis administravimas, taip pat turizmas ir rekreacija, nemažai norinčiųjų studijuoti ekonomiką. 

Studentai jaudinasi

Aštuoniolikmetė abiturientė Mireta Girskytė, baigusi Šilutės pirmąją gimnaziją, neslėpė svajojanti Klaipėdos universitete studijuoti ekonomiką.

„Rinkausi tokias sritis, kur reikia matematikos, o ne istorijos, todėl norėčiau studijuoti ekonomiką“, – sakė mergina. Būsimoji studentė neslėpė, kad labai jaudinasi. Tą pačią dieną jai teko net tris kartus grįžti į Klaipėdos universiteto priėmimo skyrių, nes pamiršdavo ką nors užpildyti prašymo lape, neturėjo savo nuotraukos, nebuvo sumokėjusi studijų įmokos.

Kita Šilutės pirmosios gimnazijos studentė Vilita Petrauskaitė pasakojo jau seniai svajojusi apie istorijos studijas. „Noriu studijuoti tik Klaipėdos universitete, nes būsiu arčiau namų. Turiu pažįstamų, kurie čia studijuoja istoriją. Jie sako, kad Klaipėdos universitete lengva mokytis ir studentai gerai paruošiami“, – kalbėjo abiturientė. Mergina neslėpė, kad atvykusi pildyti prašymo jaudinosi labiau nei per brandos egzaminus.

Nors abiturientai neskuba pildyti prašymų, V.Petrauskaitė nutarė tai padaryti, nes tiki, kad įteikus atestatus prie priėmimo komisijos durų rikiuosis didelės eilės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min