Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 gegužės 3d. 08:50

Abiturientams prasideda pagrindinė brandos egzaminų sesija: užduotys saugomos po devyniais užraktais

Mokinė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pasiruošimas egzaminams.

Šeštadienį šalies abiturientams prasideda pagrindinė brandos egzaminų sesija. Egzaminų maratonas, kuris tęsis iki birželio 18-osios, startuoja valstybiniu prancūzų kalbos egzaminu. Jį laikyti rinkosi tik 52 kandidatai. Egzaminas vyks penkiuose Lietuvos savivaldybių administracijų įsteigtuose centruose Alytuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Radviliškyje ir Vilniuje.

Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, privalomas yra tik vienas egzaminas – lietuvių kalbos ir literatūros. Jo tipą – mokyklinį ar valstybinį – renkasi pats mokinys.

Norint gauti brandos atestatą, abiturientams reikės išlaikyti privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą bei dar vieną pasirenkamą.

Šių metų sesijoje leidžiama laikyti net septynis, o ne maksimaliai šešis, kaip buvo anksčiau, brandos egzaminus.

Šiemet šalies mokyklas baigia daugiau nei 36,8 tūkst. abiturientų. Prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 38,5 tūkst. kandidatų.

Noriu įspėti: net jei internete ir pasirodytų egzaminų užduotys, greičiausiai jos nebūtų tikros.

Valstybinį anglų kalbos egzaminą šiemet laikys 17 849 kandidatai (2013 m. – 16 998), valstybinį istorijos – 15 268 kandidatai (2013 m. – 16 213), valstybinį matematikos brandos egzaminą – 16 538 kandidatai (2013 m. – 15 973).

Už užduočių nutekinimą – laisvės atėmimas iki dviejų metų

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atkreipia dėmesį, kad Nacionalinis egzaminų centras (NEC) ir toliau sėkmingai bendradarbiauja su policija. Policijos pareigūnai stebi elektroninę erdvę, kad nebūtų prekiaujama egzaminų užduotimis.

„Jau kelerius metus kriminalinių elementų egzaminų sesijoje pavyko išvengti. Noriu įspėti: net jei internete ir pasirodytų egzaminų užduotys, greičiausiai jos nebūtų tikros. Egzaminus šiemet laikys daugiau nei 38 tūkst. jaunuolių, tarp kurių yra visokių žmonių: vieni sugalvoja negražiai pajuokauti, paleisdami antį, kiti – aklai tiki“, – svarstė ministras.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dainius Pavalkis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dainius Pavalkis

Neseniai D.Pavalkis lankėsi NEC. Ministrui susidarė įspūdis, kad egzaminų organizavimo tvarka ir užduočių apsaugos priemonės – visiškai pakankamos.

„Patekimas į NEC turbūt toks pats sudėtingas kaip į Valstybės saugumo departamentą ar Specialiųjų tyrimų tarnybą. Viską stebi vaizdo kameros, visur naudojami įvairūs kodai ir asmens identifikavimo pažymėjimai. Į užduočių spausdinimo patalpą beveik niekas negali įeiti, net mane vos įleido – viskas buvo uždangstyta“, – įspūdžiais dalijosi D.Pavalkis.

Patekimas į NEC turbūt toks pats sudėtingas kaip į Valstybės saugumo departamentą ar Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Jis pažymėjo, kad valstybiniai brandos egzaminai turi valstybės tarnybos paslapties statusą, todėl visi prie jų rengimo prisidedantys asmenys supažindinami su atsakomybe ir pasekmėmis užduočių paviešinimo atveju.

„Tokių atvejų pastaruoju metu nebuvo, vadinasi, žmonės suvokia tokio elgesio pasekmes – už šios tarnybos paslapties paviešinimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dviejų metų“, – priminė ministras.

Nusirašinėjimas – netoleruojamas

Į egzaminų vykdymo centrus užduotys patenka prieš pat egzaminą specialiai plombuotose krepšiuose, vienkartiniuose vokuose − jų antrą kartą neįmanoma uždaryti. Vokai atidaromi kandidatų akivaizdoje.

Pasakinėjantys, besistengiantys gauti neleistinos pagalbos, besinaudojantys draudžiamomis priemonėmis, nevykdantys egzamino vykdytojo nurodymų ar kitaip tvarką pažeidžiantys kandidatai šalinami iš brandos egzamino. Pašalinto kandidato darbo paskutiniame puslapyje vyresnysis vykdytojas įrašo „Siūloma darbo nevertinti“.

Pagrindinė egzaminų sesija
Pagrindinė egzaminų sesija

D.Pavalkis patikino suprantąs, kad abiturientų laukia didelis iššūkis, o per egzaminų sesiją nepavyks išvengti streso. Vis dėlto ministras ragina nusiraminti ir nesinervinti.

„Nesinervinkite dėl tų egzaminų. Net jei nepavyks – perlaikysite kitąmet – ir nieko neatsitiks. Tai tikrai nėra gyvybės ar mirties klausimas. Žinių reikia, bet jas reikia krauti per visus metus, o ne paskutinėmis dienomis prieš egzaminą. Paskutinę dieną verčiau išeikite į parką, atsisėskite ant suolelio ir ramiai išgerkite kavos“, – rekomenduoja D.Pavalkis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min