Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Abonento“ kūrinys vis žadina aistras

Radiatorius
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Radiatorius
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė žada peržiūrėti dviprasmišką šilumos ūkio nuomos sutartį su bendrove „Dalkia“. Ragindama sostinės valdžią tai daryti ryžtingiau, iniciatyvinė grupė merui antradienį įteikė 11 tūkst. šildymo kainomis nepatenkintų vilniečių parašų.

Antradienį sostinės meras Vilius Navickas gavo solidų nešulį – 11 storų aplankų su miestiečių parašais. Juose pasirašė žmonės, nepatenkinti Vilniaus šilumos ūkio nuomininkais ir jų didinamomis kainomis už centrinį šildymą.

V.Navickas patikino, kad vilniečių raginimai paskatins valdžią peržiūrėti aštuonerius metus galiojančią savivaldybės ir privačios bendrovės sutartį, kuri, jo manymu, jau yra atgyvenusi. „Šitie parašai – mums svarus argumentas“, – gražbyliavo meras V.Navickas, priimdamas vilniečių parašus.

„Šiuo metu savivaldybė beveik nieko negali, turi tikėti „Vilniaus energijos“ žodžiais“, – iniciatyvinės grupės nario Lauryno Vegio įsitikinimu, „Vilniaus energiją“ valdanti „Dalkia“, verslo ryšiais susijusi su koncernu „Rubicon Group“, paprasčiausiai kvailina miestiečius.

Meras: „Jau deramės“

Parašus rinkę Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus aktyvistai ragina apsvarstyti iš naujo šilumos kainų skaičiavimo metodiką ir suteikti daugiau galių vietos valdžiai. „Šiuo metu savivaldybė beveik nieko negali, turi tikėti „Vilniaus energijos“ žodžiais“, – iniciatyvinės grupės nario Lauryno Vegio įsitikinimu, „Vilniaus energiją“ valdanti „Dalkia“, verslo ryšiais susijusi su koncernu „Rubicon Group“, paprasčiausiai kvailina miestiečius. „Užtenka pamatyti sąskaitą už šildymą ir viskas paaiškėja. Nereikia nė audito. Be to, „Dalkia“, net turėdama tokią nepalankią mums, gyventojams, sutartį, vis tiek ją pažeidinėja. Pagal sutartį ji turėjo išlaikyti stabilias kainas, tačiau jas vis didina“, – vardijo Liberalų sąjūdžio narys.

Sostinės meras LŽ vakar sakė, kad šiuo metu savivaldybė su šilumos ūkio nuomininkais veda derybas, tačiau nenorėjo detalizuoti jų eigos. „Sutartį koreguojame ir deriname, paskui pateiksime miesto tarybai tvirtinti“, – sakės V.Navickas. Sykiu misto vadovas leido suprasti, kad šilumos tinklai nebus išpirkti iš „Dalkios“ ir grąžinti Vilniaus nuosavybėn, kaip norėtų buvęs meras „tvarkietis“ Juozas Imbrasas.

J.Imbraso nuomonė

Į Europos Parlamentą taikantis J.Imbrasas praėjusią savaitę taip pat pradėjo rinkti gyventojų parašus prieš savivaldybės ir „Dalkios“ nuomos sutartį. „Turi baigtis šis plėšikavimas“, – LŽ aiškino jis.

Politiko vertinimu, dabartinė savivaldybės koalicija per mažai stengiasi šilumos vartotojų labui. „Matyt, jie turi įsipareigojimų „Rubiconui“, todėl taip vangiai kalba šia tema ir nejaukiai jaučiasi“, – kalbėjo J.Imbrasas.

Tačiau V.Navickui kilo klausimas, kodėl pats J.Imbrasas, būdamas Vilniaus vadovas, tos nuomos sutarties nenutraukė. „Pastaruosius dvejus metus jis deramai neatlikdavo savo pareigų. Jeigu jos būtų atliktos sąžiningai, nereikėtų dabar kurti mitų“, – teigė meras. Anot V.Navicko, būdamas valdžioje J.Imbrasas nė sykio nesusitiko su „Dalkios“ atstovais.

Sukurta "abonento"

Vilniaus šilumos tinklų nuomos 15 metų sutartis su Prancūzijos bendrovės „Dalkia“ antrine įmone „Vilniaus energija“ pasirašyta 2002-aisiais. LŽ jau rašė, kad tuometinio sostinės mero Artūro Zuoko aktyviai palaikomi prancūzai į šilumos tinklus žadėjo investuoti 564 mln. litų ir išlaikyti stabilią šilumos kainą. A.Zuokas tuo metu dalijo optimistinius pažadus. „Pagal Vilniaus savivaldybės ir šilumos tinklus eksploatuosiančios bendrovės susitarimą šilumos tarifas bus stabilus ir išliks žemiausias per visą nuomos laikotarpį“, – tikino jis.

Tuo metu A.Zuoko ir jo rėmėjų nesustabdė paskelbtos Valstybės kontrolės išvados: sutartis su „Dalkia“ neatitinka įstatymų ir gali būti žalinga miestui. Kontrolieriams nerimo kėlė sutarties punktas, pagal kurį, pasibaigus nuomos sutarčiai, Vilniaus savivaldybė turės išpirkti privačios bendrovės investicijas į sostinės šilumos ūkį.

Tačiau šią kontrolierių išvadą „Vilniaus energijos“ komercijos vadovas Rimantas Germanas neigia. „Savivaldybė viską gaus nemokamai – visos investicijos atiteks savivaldybei. Taip parašyta sutartyje, taip ir bus“, – aiškino R.Germanas.

Pats A.Zuokas, šios sutarties „krikštatėvis“, įsitikinęs, kad nuomos sutartis su „Dalkia“ yra labai naudinga miestui. „Manau, Lietuvoje tai yra vienas geriausių viešojo sektoriaus ir privataus kapitalo bendradarbiavimo pavyzdžių. Žinoma, visuomenėje visą laiką bus žmonių, kurie nenorės už nieką mokėti. Tokiais atvejais visos sutartys yra blogos“, – LŽ teigė parlamentaras A.Zuokas. Jo žodžiais, parašų rinkimas prieš nuomos sutartį yra politinė akcija, neturinti nieko bendra su ekonomine realybe. „Juk dabartiniai sostinės vadovai turi visus įgaliojimus taisyti sutartį“, – sakė Liberalų ir centro sąjungos vadovas.

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min