Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Adamkus: knygos neleidžia manipuliuoti istoriniais faktais

Valdas Adamkus
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentas Valdas Adamkus šeštadienį teigė, kad knygos užkerta kelią bandymams manipuliuoti istorijos įvykiais ir iškreipti istorinių asmenybių portretus.

Tokios žodžius šalies vadovas išsakė dalyvaudamas Istorinėje Lietuvos prezidentūroje Kaune surengtame knygos „Diplomatas par excellence: Kazys Lozoraitis“ pristatyme, teigiama Prezidentūros pranešime spaudai.

V.Adamkus pabrėžė, kad Lozoraičiai buvo „tikri Lietuvos diplomatai“.

„Jie tapo labai svarbia Lietuvos diplomatijos dalimi, pačia kūrybingiausia dalimi. Manau, kad net ir keliuose tomuose panašių knygų būtų neįmanoma aprašyti viso darbo, kurį ši šeima atliko mūsų valstybei“, - sakė prezidentas.

Pasak jo, K.Lozoraitis buvo „savotiškas aristokratas“.

„Kazys Lozoraitis buvo savotiškas aristokratas, kuris gyveno ir idealais, ir realybe. Jis neapsiribojo vien diplomatine veikla, bet veikė visose srityse, kuriose tik reikėjo jo išmintingo patarimo ar paraginimo“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.

Eidamas 79-uosius metus K.Lozoraitis po sunkios ligos mirė 2007-ųjų rugpjūtį.

Jis buvo pirmasis nepriklausomybę atgavusios Lietuvos ambasadorius prie Šventojo Sosto ir Maltos Ordinui. Šias pareigas jis ėjo nuo 1992 iki 2004 metų.

Nuo 2004 metų iki pat mirties ambasadorius K.Lozoraitis dirbo neatlygintinu konsultantu Lietuvos ambasadoje Italijoje.

Žurnalistiką studijavęs K.Lozoraitis 1958-1972 metais dirbo Italijos radijuje, o nuo 1972-ųjų - Vatikano radijo laidų apie Lietuvą redakcijoje. Nuo 1960 metų buvo asmeninis egzilinės Lietuvos diplomatinės tarnybos vadovo sekretorius.

1985-1992 metais diplomatas vadovavo Lietuvos atstovybės prie šv.Sosto kanceliarijai, nuo 1980 metų buvo Lietuvių bendruomenės Italijoje vicepirmininkas.

Valdas Adamkus K.Lozoraitį yra apdovanojęs ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi. 1999 metais diplomatas apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro Didžiuoju kryžiumi. K.Lozoraitis taip pat yra ir Silvestro ordino kavalierius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min