Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Adamkus Kubiliui nepavydi (nuotraukos)

Dešimt metų Prezidento poste išbuvęs Valdas Adamkus baigdamas kadenciją atsisveikina su žiniasklaida.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskutinę savo darbo dieną kadenciją baigiantis prezidentas Valdas Adamkus Vyriausybės rūmuose atsisveikino su kabineto nariais bei kanceliarijos darbuotojais.

Iškilmingo ministrų kabineto posėdžio darbotvarkėje penktadienį buvo tik vienas klausimas – atsisveikinimas su V.Adamkumi. „Man didelė garbė šiame posėdyje jums tarti paprastą vyrišką žodį „ačiū“. Man teko dirbti Vyriausybėje du kartus, abu kartus teko laimė dirbti jums vadovaujant“, – į prezidentą kreipėsi premjeras.

A.Kubilius teigė, kad bendravimas su V.Adamkumi buvo bendravimas su istorine asmenybe – tūkstantmečio prezidentu. Jis pabrėžė, kad iš beveik dvidešimties metų Lietuvos nepriklausomybės dešimtmetis praėjo vadovaujant V.Adamkui. Vyriausybės vadovas prezidentui įteikė skulptūros „Vienybės medis“ kopiją.

Šitai Vyriausybei nepavydžiu. Prieš jūsų akis – tikrai sunkiai sprendžiami reikalai, problemos. Bet viena guodžia – ne vien Vyriausybės ir ne vien Lietuvos tai yra problema.

Adamkus nepavydi ministrams

Kadenciją baigiantis prezidentas padėkojo A.Kubiliui už išsakytus žodžius – esą jam klausantis darėsi net nejauku dėl vardijamų nuopelnų. Jis padėkojo penkioliktajam  ministrų kabinetui už darbą kartu ir pabrėžė, kad šios Vyriausybės laukia daug sunkių išbandymų. „Šitai Vyriausybei nepavydžiu. Jums prieš akis – tikrai sunkiai sprendžiami reikalai, problemos. Bet viena guodžia – ne vien Vyriausybės ir ne vien Lietuvos tai yra problema. Šį klausimą globaliai bando spręsti visas pasaulis ir mes nesame vieni iš paskutinių atsilikusių dėl savo nesugebėjimų ar nepajėgumų“, – teigė V.Adamkus.

Neskaičiavo, su keliais premjerais dirbo

Dešimt metų Lietuvai vadovavęs prezidentas dirbo su aštuoniomis Vyriausybėmis, bet pats jų neskaičiavo. „Atvirai pasakius, neskaičiavau. Iš penkiolikos keleto trūko. Bet manau, kad daugiau nei „desetka“ bus“, – žurnalistams dėstė V.Adamkus. Pasak jo, kiekvienas ministras pirmininkas turėjo savo darbo stilių ir siekė geriausių rezultatų, tačiau darsyk pabrėžė, kad A.Kubiliui dirbti yra sunkiausia.

Rūmuose man jau yra kamputis paskirtas, tai kartais teks pagrindinius pastatus aplankyti.

Jis užsiminė, kad, be Gedimino Vagnoriaus, buvo dar vienas premjeras, kuriam norėjosi pareikšti nepasitikėjimą, tačiau kuris – atskleisti nenorėjo.

Prezidentūros nepaliks

Po atsisveikinimo su ministrais prezidentas tikino nesakantis „sudie“ – tik „iki pasimatymo“ ir yra pasiryžęs reaguoti į kylančias problemas.

Paklaustas, kuo skiriasi jo paskutinė pirmosios kadencijos darbo diena ir šiandiena, jis teigė pirmosios nelabai prisimenantis. „Bet vienas dalykas toks pats – jei įeitumėte į mano kabinetą, matytumėte kartonines dėžes. Viskas iš visų kampų metama ten. Vaizdas nepasikeitė, manau, kad kiekvienam prezidentui teks tas pats“, – tęsė V.Adamkus.

Jis pridūrė savo kabineto nepasiilgsiantis, nes nėra iš tų žmonių, kurie prisiriša prie vienos kėdės. „Rūmuose man jau yra kamputis paskirtas, tai kartais teks pagrindinius pastatus aplankyti“, – atsisveikinti su prezidentūra nueinantis šalies vadovas teigė neskubantis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min