TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Adamkus: prezidentui svarbiausia – asmeniniai kontaktai

Dešimt metų Prezidento poste išbuvęs Valdas Adamkus baigdamas kadenciją atsisveikina su žiniasklaida.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dešimt metų Prezidento poste išbuvęs Valdas Adamkus baigdamas kadenciją atsisveikina su žiniasklaida.
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskutinę savaitę pareigas einantis prezidentas Valdas Adamkus antradienį Prezidentūroje atsisveikino su žurnalistais. „Šiandien jūsų tarpe jaučiuosi kaip tarp draugų“, – Lietuvos žiniasklaidą įvertino kadenciją baigiantis Lietuvos vadovas.

V.Adamkus tikino, kad visą laiką dirbo vedamas ne kokių nors interesų ar ką nors gindamas – visą laiką vadovavosi savo sąžine.

„Kartais neatsakydavau į visus jūsų klausimus, nes atsakęs galėjau Seime sukelti bereikalingą triukšmą, bet meluoti niekada nemeluodavau. Jei negalėdavau ko nors pasakyti, tai išvis neatsakydavau į klausimą. Ką atsakiau, visada atsakiau nuoširdžiai“, – tikino dešimt metų Lietuvai vadovavęs prezidentas.

Jis teigė, kad darbe jam labiausiai padėjo asmeninės pažintys ir kontaktai. „Daugiausiai galima nuveikti ne formaliose konferencijose, o bendraujant asmeniškai su žmonėmis, kurie turi sprendžiamąją galią. Su jais tariantis kaip žmogus su žmogum, dažniausiai galima susitarti“, – kalbėjo V.Adamkus.

Nepatinka Vyriausybės nepastovumas

Paklaustas apie nespėtus nuveikti darbus, jis paminėjo tris: sveikatos apsaugos, aukštojo mokslo ir teisminės sistemos reformas. Esą pirmoji paliečia jautriausią visuomenės sluoksnį, todėl pokyčiai yra būtini, dėl aukštojo mokslo reformos iš vietos pajudėjom, bet dar nepakankamai,  o teisminės sistemos reformą stabdo Seimas. Prieš tai ne kartą girdėjau, kad mano komanda silpna, niekam tikus. Bet jei naujoji prezidentė renkasi, tai kažkoks geras jausmas sukyla, – džiaugėsi V.Adamkus

„Nežinau, kokiais sumetimais ją bandoma blokuoti, užsikirto ką bedarytum. Buvau susitikęs su jais, klausiau – ko bijot, ką slepiat, kodėl nepajudinat reformos, kuri yra būtina“, – apie pastarąją šnekėjo prezidentas.

Didžiąją politikos sceną paliekančiam V.Adamkui kliūna Vyriausybės nepastovumas. „Vieną dieną nutaria: kirpsim, mažinsism. Po kurio laiko, spaudimo ar kitų dalykų vedami, pakeičia savo nuomonę. Toks nuomonių keitimas neprideda pasitikėjimo, kuris šiuo metu ypatingai būtinas“, – kalbėjo kadenciją baigiantis valstybės vadovas.

Grybauskaitė įvertino Adamkaus komandą

Jis palinkėjo sėkmės savo įpėdinei Daliai Grybauskaitei: „Jei jai seksis – tai nauda bus visai Lietuvai. Naująjai prezidentei pasakiau, kad į akis nelįsiu, tačiau jeigu jai reikės pasinaudoti mano patirtimi arba viena ar kita mano pažintimi, esu pasiruošęs jai padėti“.

Anot jo, naujojoje komandoje dirbs trys ar keturi jo buvę padėjėjai. „Prieš tai ne kartą girdėjau, kad mano komanda silpna, niekam tikus. Bet jei naujoji prezidentė renkasi, tai kažkoks geras jausmas sukyla“, – džiaugėsi prezidentas. Tačiau paprašytas atskleisti, kas tie asmenys, atsisakė – esą mandagumo ir etikos sumetimais nenorįs užlįsti D.Grybauskaitei už akių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min