Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Adamkus priimė paskutinį svečią

Valdas Adamkus
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus priėmė NATO generalinį sekretorių Japą de Hopą Skeferį, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad J .de Hopo Skeferio vadovavimą NATO ženklino daugelis svarbių įvykių, tarp kurių buvo ir devynių naujų narių priėmimas į Aljansą, Baltijos valstybių oro policijos misija, tebesitęsianti operacija Afganistane ir Prancūzijos grįžimas į karines NATO struktūras.

Prezidento nuomone, svarbiu pasiekimu tapo Aljanso narių sutarimas daugiau dėmesio skirti kolektyvinei gynybai.

„Vertinu mūsų draugystę ir bendras pastangas, kurios, tikiu, prisidėjo prie saugesnio pasaulio kūrimo. NATO naikintuvų dislokavimas buvo viena sėkmingiausių misijų, kuri akivaizdžiai paliudijo Aljanso teikiamas saugumo garantijas kiekvienam nariui", – sakė prezidentas V.Adamkus.

Šalies vadovas išreiškė viltį, kad Aljansas, toliau kurdamas NATO strateginę koncepciją ir žvelgdamas į ateitį, ir toliau bus svarbiausias gynybinis transatlantinis junginys, kurio nares vienys tikėjimas tomis pačiomis vertybėmis.

Aljanso generalinis sekretorius padėkojo V.Adamkui už asmeninį indėlį į NATO organizaciją. „Jūsų pastangos ir palikimas dar ilgai bus jaučiamas Aljanse", – sakė J. de Hopas Skeferis.

Prezidentas V.Adamkus J.de Hopui Skeferiui už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje įteikė Vytauto Didžiojo ordino Didžįjį kryžių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Valdas Adamkus
Parašykite atsiliepimą apie 15min