Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 27d. 15:20

Adamkus su iniciatyvine grupe aptarė „Nord Stream“ grėsmes

Valdas Adamkus
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdas Adamkus

Prezidentas su nevyriausybinių organizacijų nariais aptarė dujotakio „Nord Stream“ keliamas grėsmes Baltijos jūros ekosistemai.

Trečiadienis, Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus priėmė nevyriausybinių organizacijų iniciatyvinės grupės „Apgink Baltijos jūrą!“ atstovus, teigiama Prezidentūros pranešime.

Šalies vadovas buvo supažindintas su pilietine iniciatyva prieštarauti dujotakio „Nord Stream“ tiesimui Baltijos dugnu iš Rusijos į Vokietiją.

Daugelio ekspertų nuomone, šio projekto įgyvendinimas kelia didelį pavojų jūros ekologinei būklei, nes dugne nuo Antrojo pasaulinio karo yra palaidoti gyvajai aplinkai pavojingi cheminiai ginklai.

V.Adamkus pasveikino ir padrąsino jaunimą aktyviai įgyvendinti šią labai aktualią pilietinę iniciatyvą.

„Būdami paskendę kasdieniuose reikaluose, pristigome didesnio visuomenės dėmesio tarptautiniam projektui, kurio tiesimo darbai gali sukelti ekologi nę katastrofą, galinčią labai smarkiai paveikti daugelį Baltijos regiono šalių“, - sakė valstybės vadovas.

Šalies vadovas ne kartą šį klausimą kėlė Europos Vadovų Taryboje ir kituose aukščiausio lygio susitikimuose.

Prezidento nuomone, reikia kartu su kitų šalių panašaus judėjimo dalyviais garsiai kalbėtis apie keliamus dujotakio tiesybos pavojus ir kelti klausimą, kas ir kaip atlygins galimą žalą. Lieka neaišku, kodėl nebuvo įvertintos alternatyvaus dujotakio tiesimo sausuma galimybės.

Šie klausimai iš esmės turėtų būti įvertinti bei atsispindėti ir oficialioje valstybės pozicijoje, kurią, kaip ir kitos aštuonios prie Baltijos jūros esančios šalys, Lietuva turi suformuoti iki š.m. birželio 8 dienos.

Valstybės vadovas pabrėžė labai vertinąs jaunimo įsitraukimą į mūsų šaliai ir tarptautinei bendruomenei ypatingos svarbos klausimų svarstymą.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min