Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 02 24

Advokatas apie nutekintus duomenis – galima tikėtis iki 10 tūkst. eurų kompensacijos

Paviešinus nutekintus vartotojų asmens duomenis iš įmonės „CityBee“ bazės, Lietuvoje per savaitę pasipylė dar keli duomenų bazių rinkiniai. Tūkstančiai nukentėjusių lietuvių ėmė burtis į grupes, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo vidinį tyrimą, daugiau nei pusantro šimto nukentėjusių kreipėsi į policiją. „Regitra“ pranešė apie padidėjusį skaičių vairuotojo pažymėjimą pasikeisti norinčių žmonių.
Nutekinti lietuvių asmens duomenys
Nutekinti lietuvių asmens duomenys / 15min nuotr.

Tačiau, ką gali pasiekti ir kokio žalos atlyginimo gali tikėtis žmonės, pradėję bylinėtis su jų duomenų neapsaugojusia bendrove? Kokią išmoką galima gauti susitarus su įmone, kada verta kreiptis į teismą, o kada išlaidos būtų didesnės, nei gauta kompensacija? Į šiuos ir kitus klausimus atsako asmens duomenų apsaugos teisės specialistas, advokatas Martynas Antanaitis.

Praėjusią savaitę Lietuvoje pasipylė iš įmonių bazių nutekinti asmeniniai vartotojų duomenys, kada tokiu atveju reiktų kreiptis į teisininkus, o kada neverta gaišti?

– Šiose situacijose vartotojams pirmiausia siūlyčiau kreiptis į kvalifikuotą teisininką dėl konsultacijos, kad būtų įvertintos nukentėjusio asmens faktinės ir teisinės galimybės reikšti pagrįstą pretenziją įmonei dėl žalos, susijusios su asmens duomenų pažeidimu, kuri gali būti tiek turtinė (pvz., kokios nors išlaidos), tiek neturtinė (pvz., patirti dvasiniai išgyvenimai, įvairūs nepatogumai, pažeminimas, reputacijos pablogėjimas ir kt.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius