15min be reklamos
2021 02 24, 17:00

Advokatas apie nutekintus duomenis – galima tikėtis iki 10 tūkst. eurų kompensacijos

Paviešinus nutekintus vartotojų asmens duomenis iš įmonės „CityBee“ bazės, Lietuvoje per savaitę pasipylė dar keli duomenų bazių rinkiniai. Tūkstančiai nukentėjusių lietuvių ėmė burtis į grupes, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pradėjo vidinį tyrimą, daugiau nei pusantro šimto nukentėjusių kreipėsi į policiją. „Regitra“ pranešė apie padidėjusį skaičių vairuotojo pažymėjimą pasikeisti norinčių žmonių.
Nutekinti lietuvių asmens duomenys Tik prenumeratoriams
Nutekinti lietuvių asmens duomenys / 15min nuotr.

Tačiau, ką gali pasiekti ir kokio žalos atlyginimo gali tikėtis žmonės, pradėję bylinėtis su jų duomenų neapsaugojusia bendrove? Kokią išmoką galima gauti susitarus su įmone, kada verta kreiptis į teismą, o kada išlaidos būtų didesnės, nei gauta kompensacija? Į šiuos ir kitus klausimus atsako asmens duomenų apsaugos teisės specialistas, advokatas Martynas Antanaitis.

Praėjusią savaitę Lietuvoje pasipylė iš įmonių bazių nutekinti asmeniniai vartotojų duomenys, kada tokiu atveju reiktų kreiptis į teisininkus, o kada neverta gaišti?

– Šiose situacijose vartotojams pirmiausia siūlyčiau kreiptis į kvalifikuotą teisininką dėl konsultacijos, kad būtų įvertintos nukentėjusio asmens faktinės ir teisinės galimybės reikšti pagrįstą pretenziją įmonei dėl žalos, susijusios su asmens duomenų pažeidimu, kuri gali būti tiek turtinė (pvz., kokios nors išlaidos), tiek neturtinė (pvz., patirti dvasiniai išgyvenimai, įvairūs nepatogumai, pažeminimas, reputacijos pablogėjimas ir kt.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min