Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 9d. 12:19 , Atnaujinta: 2019 balandžio 9d. 13:06

Advokatas: R.Nasirovas davė 3 tūkst. eurų R.Šidlauskui, tai nebuvo kyšis

RImantas Šidlauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / RImantas Šidlauskas

Prokurorų prašomo suimti Rusijos banko valdytojo Rinato Nasirovo advokatas sako, kad jo ginamasis perdavė 3 tūkst. eurų savo pažįstamam verslo asociacijos vadovui Rimantą Šidlauskui, bet tai nebuvo kyšis.

Rusijos piliečiui atstovaujantis advokatas Linas Belevičius žurnalistams antradienį teisme sakė, kad teisėsaugos kaltinimuose minimos dvi sumos – 10 tūkst. eurų ir 3 tūkst. eurų, kuriuos R.Nasirovas iš tiesų perdavė R.Šidlauskui.

„Mano ginamasis įtariamas kyšio davimu, tačiau kaltės nepripažįsta. Įtarimas yra grindžiamas neteisingai suprastu ir neteisingai interpretuotu vienu iš pokalbiu. Telefoniniu pokalbiu (...) jokio susitarimo duoti kyšį apskritai nebuvo“, – sakė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Linas Belevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Linas Belevičius

Pasak advokato, R.Nasirovas neneigia perdavęs pinigus, bet tai „neturi nieko bendro su korupcine veika“. Paklaustas, ar tai buvo paskola, advokatas sakė, kad visus paaiškinimus jo ginamasis pateikė teismui.

„Kaltinimas mano, kad buvo perduota tam tikra dalis pinigų susitikimo metu ir interpretuoja tai kaip kyšio dalyką, nors iš tikrųjų tas faktas buvo susijęs su visiškai kitomis aplinkybėmis. Tai yra tarp fizinių asmenų tarpusavio santykiai, kurie neturi nieko bendro su jokia korupcine veika“, – tvirtino L.Belevičius.

Jis nepaneigė, kad kaltinimuose minimas ir Lietuvos ambasadorius Rusijoje.

„Kaltinimas mini kelias pavardes, bet jokių kontaktų su tais asmenimis nėra buvę“, – sakė jis, paklaustas, ar kaltinimuose minima Remigijaus Motuzo pavardė.

„Scanpix“ nuotr./Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas
„Scanpix“ nuotr./Lietuvos ambasadorius Remigijus Motuzas

Pats R.Nasirovas situacijos žiniasklaidai nekomentavo.

BNS žiniomis, įtarimuose teigiama, jog R.Šidlauskas su R.Nasirovu telefonu kalbėjo kovo 21-ąją, gyvai susitikę buvo balandžio 5 dieną.

Pasak advokato, abu įtariamieji yra pažįstami ilgiau nei dešimt metų, juos siejo darbiniai reikalai.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rimas Juodis žurnalistams sakė, kad trečiojo įtariamojo neprašoma suimti, nes tikimasi užtikrinti proceso tikslus „švelnesnėmis kardomosiomis priemonėmis“.

R.Šidlausko advokatas Gediminas Bukauskas tvirtino, kad išduodant vizas „viskas atlikta teisėtai“.

„Minimas. Statuso aš jo negaliu įvardinti. Kadangi ambasada išduoda vizas, jis yra minimas. O kokia jo padėtis, jis grįš į Lietuvą ir paaiškins. Gal paaiškins ir būdamas Maskvoje“, – teigė G. Bukauskas, paklaustas, ar tyrime minimas ambasadorius R.Motuzas.

Advokatas taip pat sakė, kad visi trys įtariamieji sulaikyti skirtingose vietose.

R.Šidlauskas kaltinimus vadina „samplaika“.

Į teismą antradienį priešpiet atvestas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius R.Šidlauskas kaltinimus pavadino „samplaika visko“, tačiau daugiau nekalbėjo.

„Aš manau, kad niekam“, – teigė jis, paklaustas, kam, jo manymu, naudingi kaltinimai.

Byloje dėl prekybos poveikiu prokuratūra buvusį diplomatą R.Šidlauską prašo suimti 20 parų, R.Nasirovą – 2 mėnesiams.

Teisėsauga įtaria, kad Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius R.Šidlauskas už kyšį pažadėjo paveikti asmenis, kad R.Nasirovui būtų išduota Šengeno viza.

BNS šaltinių duomenimis, šią vizą R.Nasirovui Lietuvos institucija išdavė kovą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min