Kaip išsiaiškino 15min, iš Seimo skubiai pasitraukęs buvęs įtakingas konservatorius Kazys Starkevičius teisėsaugai prisipažino paėmęs kyšį, gautus pinigus atnešė tyrėjams ir sako apgailestaujantis dėl savo poelgio.
15min šaltinių teigimu, buvusiam žemės ūkio ministrui iki 20 tūkst. eurų kyšis grynaisiais pinigais buvo perduotas pernai spalį.
Įtariama, kad kyšį politikui Vilniuje perdavė su buvusiu Valstybinės augalininkystės tarnybos vadovu Jurijumi Kornijenko siejamas verslininkas Danielis Krinickis.
K.Starkevičius tikino, kad nenorėjo gyventi nuolatinėje baimėje ir graužiamas sąžinės.
„Man smarkiai palengvėjo, išsilaisvinau nuo mane slėgusios naštos. Tai buvo didžiausia mano gyvenimo klaida, proto užtemimas“, – 15min sakė vienas iš plataus masto korupcijos bylos dalyvių.
Plačiau skaitykite čia – Kazys Starkevičius prisipažino dėl kyšio: „Atsiprašau“
Apie tai kalbėta specialioje 15min laidoje. Joje dalyvavęs Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis sakė, kad bylos eiga priklausys nuo daugelio aplinkybių, kurios paaiškės. Ir bausmė vien dėlto, kad K.Starkevičius prisipažino paėmęs kyšį ir teigė net bandęs pinigus grąžinti, nebūtinai bus sumažinta.
– Pradėkime nuo teisinės šios istorijos pusės. Kaip keistų prisipažinimas įtariamojo galimybes sulaukti švelnesnės bausmės byloje, jeigu byla bus perduota teismui ir vyks teismo procesas?
– Tiksliai, kaip šitoje byloje baigtųsi, galima būtų komentuoti tada, kai jau tikrai žinai visas aplinkybes ir visą situaciją. Bet paprastai jau pinigų paėmimas – kyšis, atlygis už neteisėtą veiklą, yra baigtas nusikaltimas.