TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis reagavo į prezidentės vetuotas Advokatūros įstatymo pataisas

L.V.Papirtis: „Tas mokestis nepriklausys nuo to, ar tu dirbi, ar guli komoje“.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Leonas Virginijus Papirtis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiek kadencijų gali dirbti Advokatų taryba ir jos pirmininkas, turi spręsti patys advokatai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis. Jis tvirtino, kad ir dabar galiojantis Advokatūros įstatymas nenumato Advokatų tarybos kadencijų skaičiaus ribojimo.

Penktadienį Vilniuje vykstantis visuotinis advokatų suvažiavimas leido L.V.Papirčiui Advokatų tarybos pirmininko pareigų siekti trečiai kadencijai.

„Praėjusių metų liepos 2 dieną priimtas ir įsigaliojo įstatymas, kur jau pakeista kadencijos trukmė, nustatyta 4 metai. Ir įstatyme nėra jokio apribojimo dėl kadencijų skaičiaus“, – penktadienį prieš visuotinį advokatų susirinkimą Vilniuje žurnalistams sakė L.V.Papirtis.

Taip jis reagavo į prezidentės šiandien vetuotas Advokatūros įstatymo pataisas, kurias praėjusią savaitę priėmė Seimas.

Pataisomis numatoma neriboti kadencijų asmenims, pretenduojantiems į įvairius advokatūros savivaldos organus, taip pat ir į Advokatų tarybos pirmininko postą.

Lietuvoje šiuo metu yra 2028 advokatai ir apie 850 advokatų padėjėjų.

Pasak L.V.Papirčio, šiuo metu galiojančiame Advokatūros įstatyme kalbama apie advokatų savivaldos organus – tarybą, garbės teismą, revizijos komisiją, tačiau nieko nėra pasakyta apie pirmininką.

„Matyt, įstatymų leidėjas, kad išvengtų tam tikrų neaiškumų, pakartojo (kad kadencijų skaičius neribojamas – BNS), bet gal tokia forma, kuri kai kam sukėlė tam tikrus samprotavimus ir atsirado žodis „skandalingas“. Ar jūs galite drausti laisvos profesijos žmonėms – žurnalistams, menininkams, advokatams – reglamentuoti tuos reikalus? Tai konkrečios bendruomenės reikalas“, – sakė jis.

Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Liudvika Meškauskaitė tvirtino, kad rotacija valstybės institucijose – teismuose, prokuratūros sistemoje – privalo būti. Tačiau ji taip pat tvirtino, kad advokatų ir kitų asociacijų savivaldos turi teisę pačios spręsti savo valdymo klausimus.

„O tai, kad yra žmonių (Advokatų taryboje – BNS), kurie kelia tas problemas, yra labai gerai – tai tik įrodo, kad turime advokatūros demokratišką valdymą“, – sakė ji.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį vetavo neseniai Seimo priimtas Advokatūros įstatymos pataisas, pareiškdama, kad „paskubomis priimtos įstatymo pataisos atveria kelią problemų nestokojančiai advokatūrai vadovauti neribotą laiką bei prieštarauja Konstitucijos ginamai asociacijų laisvei“.

Prezidentės teigimu, bandymas įstatymu įtvirtinti neribotą kadencijų skaičių „yra nedemokratiškas bei stabdo galimybę paspartinti permainas šioje srityje“.

Penktadienį Vilniuje advokatai renkasi į visuotinį suvažiavimą, per kurį ketveriems metams bus renkama nauja savivalda.

Į Advokatų tarybos pirmininko postą pretenduoja šeši advokatai iš Vilniaus: Edmundas Budvydis, dabartinis tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis, Ingrida Krolienė, Mindaugas Kukaitis, Ignas Vėgėlė ir Liudvika Meškauskaitė.

Lietuvoje šiuo metu yra 2028 advokatai ir apie 850 advokatų padėjėjų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min