Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 18d. 18:03

Afganistane Lietuvos išminuotojai naikino nelegalių ginkluotų grupuočių sprogmenis

Sprogmenų naikinimas
KAM nuotr. / Sprogmenų naikinimas

Kovo 14 ir 16 dienomis Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntosios pamainos (PAG-8) Išminavimo skyriaus kariai sunaikino sprogmenis, kuriuos jiems perdavė nelegalių ginkluotų grupuočių nuginklavimo proceso (angl. Disarmament of Illegal Armed Groups, DIAG) vykdytojai, Afganistano nacionalinės armijos (ANA) Goro provincijoje atstovai.

Per dvi dienas PAG išminuotojai sunaikino didelį kiekį įvairių tipų prieštankinių granatsvaidžių, artilerijos pabūklų, sviedinių, raketų, minosvaidžio, prieštankinių ir priešpėstinių minų – iš viso 196 vienetus įvairių standartinių užtaisų ir 600 vienetų smulkios amunicijos ir sprogdiklių.

„Esame labai patenkinti bendradarbiavimu su PAG. Artimiausia DIAG sprogmenų naikinimo komanda yra Herato mieste ir ji dažnai neturi galimybių atvykti sunaikinti sprogmenų, kai mes jų prikaupiame savo sandėlyje. Todėl prašome PAG karių pagalbos“, – sakė DIAG procesą Goro provincijoje koordinuojantis ir sprogmenų naikinimo procesą stebėjęs ANA karininkas pulkininkas Taher Noori, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Per dvi dienas PAG išminuotojai sunaikino didelį kiekį įvairių tipų prieštankinių granatsvaidžių, artilerijos pabūklų, sviedinių, raketų, minosvaidžio, prieštankinių ir priešpėstinių minų – iš viso 196 vienetus įvairių standartinių užtaisų ir 600 vienetų smulkios amunicijos ir sprogdiklių.

DIAG yra Afganistano vyriausybės inicijuotas procesas, kurį remia NATO tarptautinės saugumo paramos pajėgos Afganistane. Šio jau kelerius metus vykdomo proceso tikslas – surinkti iš Afganistano gyventojų ir ginkluotų grupuočių nelegaliai laikomus ginklus ir sprogmenis. Gyventojai ir grupuotės raginami ginklus ir sprogmenis atiduoti savanoriškai. Ginklus atidavusius bendruomenės pasirašo dokumentus, kuriais patvirtinama, kad jos neturi nelegalių ginklų. Jei visas provincijos rajonas pripažįstamas zona, kurios gyventojai nelaiko ginklų, už tai Afganistano Vyriausybė tokiam rajonui skiria finansavimą vienam vystomojo bendradarbiavimo projektui – pavyzdžiui, kelių tiesimui, tiltų statymui, vandens pralaidų įrengimui, rajono administracinių pastatų statybai ir kt. – įgyvendinti.

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje tarnauja jau aštunta Lietuvos vadovaujama PAG karinio vieneto pamaina. Tai jau antras karinis vienetas, suformuotas Krašto apsaugos savanorių pajėgų pagrindu. Lietuvos vadovaujamoje PAG be Lietuvos karių ir civilių taip pat tarnauja Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos ir Gruzijos atstovai.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min