Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 14d. 12:41

Afganistane norima vienu metu dislokuoti iki 80 Lietuvos karių ir civilių

SOP eskadronų „Aitvaras“ kariai važiuoja motociklais KTM EXC-R 530
KAM nuotr. / SOP eskadronų „Aitvaras“ kariai važiuoja motociklais KTM EXC-R 530

Krašto apsaugos ministerija siūlo, kad nuo 2016 iki 2018 metų tarptautinėje NATO operacijoje Afganistane vienu metu dalyvautų iki 80 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

Tuo metu NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Kosove, pagal siūlymą, vienu metu dalyvautų iki penkių asmenų.

Europos Sąjungos (ES) kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijoje „Atalanta“ siūloma siųsti iki 30 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų, o Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malyje – 40 misijos dalyvių.

Iš viso tarptautinėse operacijose 2016–2018 metais dalyvautų iki 155 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

Taip tarptautinėse operacijose 2016–2018 metais dalyvautų iki 155 Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų.

Šiuo metu misijoje Afganistane „Tvirta parama“ iš viso dalyvauja per 13 tūkst. karių iš NATO ir partnerių valstybių. Misija skirta konsultuoti Afganistano nacionalines pajėgas bei institucijas, teikti materialinę, techninę bei kitą paramą. Joje šiuo metu dalyvauja apie 50 Lietuvos karių, tačiau 30 eskadrono „Aitvaras“ karių dalyvavimą misijoje Afganistane turėtų baigti nuo liepos 1 dienos. Liksiantys karininkai misijos štabuose Kabule ir Herate vykdys organizacines funkcijas, taip pat dalis kariškių teiks logistinę paramą.

„Tvirta parama“ 2015 metų pradžioje pakeitė prieš tai nuo 2003-iųjų NATO vykdytą kovinę Tarptautinių saugumo paramos pajėgų misiją.

Nuo 2008 metų vykdomoje „Atalanta“ operacijoje dalyvaujantys ES karo laivai Rytų Afrikoje eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus, operacijos rajone vykdo žvejybos stebėseną. Šioje misijoje iš viso dalyvauja iki 2 tūkst. karių, šiuo metu Lietuva į „Atalanta“ yra pasiuntusi du karius.

Kosove taikos palaikymo operacija vyksta nuo 1999 metų. Apie 4,5 tūkst. karių (tarp jų – vienas Lietuvos karys) tęsia darbą „išsaugojant saugią aplinką ir judėjimo laisvę visai Kosovo visuomenei“, skelbia NATO.

Jungtinių Tautų operacijoje Malyje dalyvauja apie 1 tūkst. karinio personalo ir trys Lietuvos kariai. Ši operacija skirta stabilizuoti šalies politinę situaciją, saugoti civilius, stebėti žmogaus teisių, humanitarinę padėtį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min