TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganistane sužeisti trys Lietuvos kariai (papildyta 14.49 val.)

Lietuvos kariai Afganistane
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos kariai Afganistane
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 12 d. naktį Pietų Afganistane buvo lengvai sužeisti trys Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadrono „Aitvaras“ kariai. Patruliuojantys kariai buvo apšaudyti netiesiogine ugnimi.

Kariams suteikta medicinos pagalba, šiuo metu jie yra prižiūrimi medikų, pavojus gyvybėms negresia. Artimieji apie šį įvykį yra informuoti, praneša KAM.

Dėl operacijos ir karių saugumo įvykis plačiau komentuojamas nebus.

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų eskadronai operacijose Afganistane dalyvauja nuo 2007 metų.

Papildyta 14.49 val.: Pietų Afganistane trečiadienį lengvai sužeisti trys Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) eskadrono „Aitvaras“ kariai po keletos dienų turėtų grįžti į rikiuotę, sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, pranešė agentūra BNS.

„Trys kariai yra nesunkiai sužeisti, vietoje buvo suteikta medicinos pagalba, buvo pagal visas procedūras įvykdytas medicininis evakavimas, karių būklė yra stabili. Galiu pasakyti, kad sužeidimai yra nesudėtingi, kariai bus gydomi vietoje ir po keleto dienų, tikimasi, vėl galės stoti į rikiuotę ir tęs savo užduotis toliau“, – trečiadienį per spaudos konferenciją dėstė kariuomenės vadas.

Kariuomenės vado duomenimis, incidentas įvyko apie 6 val. Afganistano laiku.

„Negaliu komentuoti, ką jie ten darė ir kodėl“, – paprašytas pakomentuoti vykdytą operaciją sakė A.Pocius.

Jo teigimu, du kariai sužeisti skeveldrų, vienas nuo sprogimo bangos patyrė „lengvą kontuziją“.

Anot A.Pociaus, tuo metu operacijoje dalyvavo ne tik šie trys Lietuvos kariai.

„Operacijoje dalyvavo dalis mūsų eskadrono, kaip ir priklauso. Tik šitie trys buvo sužeisti“, – aiškino kariuomenės vadas.

Sužeistieji šiuo metu prižiūrimi medikų, pavojus jų gyvybei negresia. Nesvarstomas jų pargabenimas gydyti į Lietuvą.

Kariuomenės vado atstovas spaudai Tomas Balkus BNS sakė, kad sužeisti kariai Afganistane buvo dislokuoti prieš du mėnesius.

A.Pocius pabrėžė, kad tarptautinės operacijos yra Lietuvos įsipareigojimas.

„Aš manau, kad reikia vertinti taip: gaisrininkai kasdien dirba savo darbą, policija taip pat dirba savo darbą, jie taip pat susiduria su ugnimi, su nusikaltėliais ir tai yra jų kasdienybė. Manau, kad Lietuvos kariai, kurie išvykę į tarptautines operacijas vykdydami mūsų įsipareigojimus NATO, jie atlieka savo darbą, tai yra profesinė kasdienybė. Manau, kad nieko nėra nuostabaus, mes turime atlikti savo darbą“, – per spaudos konferenciją kalbėjo A.Pocius.

Lietuvos kariuomenės SOP eskadronai operacijose Afganistane dalyvauja nuo 2007 metų.

SOP kariai operacijas vykdo Kandaharo ir Zabulo provincijose. Kariškių teigimu, Afganistane yra dislokuota „iki šimto“ SOP karių.

Afganistane kartu su NATO sąjungininkais SOP kariai vykdo specialiąją žvalgybą, dalyvauja kovinėse operacijose, teikia paramą vietos valdžios institucijoms, padėdami šioms perimti atsakomybę už savo šalies saugumo užtikrinimą.

Lietuvos „specų“ vasaros sezono prioritetas yra Afganistano pajėgų rengimas – realių operacijų vykdymas kartu su vietos kariais.

JAV ir kitų NATO šalių pajėgos Kandahare vasarą planuoja vykdyti didelę karinę operaciją ir perimti šios provinciją, kurioje yra stipri Talibano kovotojų įtaka, kontrolę.

A.Pocius leido suprasti, kad laukiančios operacijos nebus lengvos.

„Aš dabar nevertinsiu, kada buvo sunkiau. Visada yra taip, kaip yra, o kadangi jūs žinote, jog Afganistane dabar yra skelbiami jau šie metai kaip persilaužimo metais, tai, manyčiau, jūs patys suprantate, ką tai gali reikšti“, – sakė kariuomenės vadas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min