Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 15d. 10:41

Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius aplankys krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė

Lietuvos kariai Afganistane
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos kariai Afganistane

Spalio 14 d. dviejų dienų vizito į Afganistaną išvyko krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Kartu su krašto apsaugos sistemos vadovybe į Afganistaną taip pat vyksta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovaujama delegacija.

Vizito metu krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė aplankys Afganistano pietuose ir Goro provincijoje tarnaujančius Lietuvos karius, susitiks su NATO vadovaujamų tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistano vakarų regioninės vadavietės (RC(W)) vadovybe, teigiama pranešime spaudai.

Vakarų regionui, kurio vadavietė yra įkurta Herato provincijoje ir kuriai vadovauja Italija, priskirtos keturios provincijos, kuriose veikia provincijų atkūrimo grupės: lietuvių vadovaujama Gore, italų – Herate, amerikiečių – Farah, ispanų – Badghis. Herato provincijoje taip pat yra įkurta Priešakinės paramos bazė, vadovaujama Ispanijos.

Šiuo metu Afganistano pietuose tarnauja Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų karių eskadronas, Goro provincijoje veikia Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė (PAG).

Lietuvos vadovaujamojoje PAG šiuo metu be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių taip pat tarnauja, dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnauja devintoji PAG Lietuvos karių pamaina, suformuota Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių pagrindu.

Lietuvos vadovaujama PAG misija pradėjo veikti 2005 metų birželio mėnesį. Viena iš pagrindinių PAG užduočių – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis.

Vizitą Afganistane pradėjo V.Ušackas

Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas spalio 15-17 dienomis su darbo vizitu lankosi Afganistane. Ministras ketina susitikti su šios šalies užsienio reikalų ministru Ranginu Dadfaru Spanta, finansų ministru Omaru Zakhilwaliu, tarptautinių organizacijų, Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės (PAG) atstovais ir Gore tarnaujančiais Lietuvos kariais.

Ministras vizitą Afganistane pradės apsilankymu Kabule, kur su centrinės valdžios ir tarptautinės bendruomenės atstovais aptars Lietuvos ir Afganistano dvišalių santykių plėtros perspektyvas, Lietuvos ir tarptautinės bendruomenės pastangas užkirsti kelią terorizmui plisti, užtikrinti strategiškai svarbaus Vidurinės Azijos regiono stabilumą, nuosekliai ir ilgainiui integruoti Afganistaną į pasaulinę ekonomiką.

Susitikimuose V.Ušackas planuoja aptarti Europos Sąjungos strategiją Afganistanui, rinkimų rezultatus Afganistane, ketina atkreipti Afganistano centrinės valdžios ir tarptautinės bendruomenės dėmesį į Goro provincijos atkūrimą ir vystymą.

Vėliau ministras vyks į Čagčaraną, kur susipažins su Lietuvos vadovaujamos PAG veikla Goro provincijoje, vykdomais projektais, susitiks su lietuvių ir užsienio kariais, vietinės valdžios atstovais, pristatys Lietuvos pastangas ieškoti tarptautinių donorų Goro provincijai.

Kartu su ministru Afganistane lankosi JAV ir Graikijos ambasadoriai Lietuvoje Anne E. Derse ir Constantine Catsambis, su kuriais ministras vietoj aptars šių šalių galimą indėlį prie Goro provincijos atkūrimo darbų.

Lietuvos ir Afganistano diplomatinių santykių istorijoje tai pirmas dvišalis Lietuvos užsienio reikalų ministro vizitas Afganistane. Lietuva su Afganistanu diplomatinius santykius užmezgė 1930 metais, o juos atkūrė 2005 metais. Nuo tų pačių metų Lietuva ėmėsi vadovauti vienai iš atkūrimo grupių Afganistane.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min