Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganistaniečiai bandė įsiveržti į lietuvių stovyklą Čagčarane, kariai per valandą riaušes numalšino

Lietuvos karių stovykla Čagčarane
Eglės Digrytės nuotr. / Lietuvos karių stovykla Čagčarane
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį prie Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovyklos Čagčarane apie valandą protestavo vietos gyventojai. Kariai sėkmingai suvaldė situaciją, incidento metu PAG personalas nenukentėjo.

Apie 200 vietos gyventojų, reiškusių nepasitenkinimą dėl planuojamos dvišalės sutarties tarp Afganistano ir JAV, stovyklos kryptimi mėtė akmenis ir bandė patekti į stovyklą. PAG kariams panaudojus nemirtino poveikio riaušių malšinimo priemones (ašarines dujas, gumines kulkas), protestuotojai atsitraukė ir išsiskirstė, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Apie incidentą informavus NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų Vakarų regiono vadavietę, situacijai stebėti į Čagčaraną buvo atsiųsti du naikintuvai. 

Į incidentą sureagavo ir vietos saugumo pajėgos. Į įvykio vietą atvyko Afganistano nacionalinės policijos pareigūnai, Čagčarano mieste patruliuoja Afganistano nacionalinės kariuomenės kuopa.

„Padėtis stabilizavosi ir yra kontroliuojama. Tačiau neprarandame budrumo ir prireikus esame pasirengę reaguoti“, – pranešime spaudai cituojamas PAG karinio kontingento vadas pulkininkas Tomas Masaitis.

Pasak plk. T.Masaičio, PAG karių ir vietos valdžios santykiai yra konstruktyvūs, PAG civiliai ir kariai bendradarbiauja įgyvendindami pradėtus projektus, šias iniciatyvas palaiko ir jose aktyviai dalyvauja vietos gyventojai ir bendruomenių lyderiai. 

Lietuva yra priėmusi sprendimą iki rudens iš Goro provincijos išvesti savo karius ir užbaigti PAG misiją. Šiuo metu čia tarnauja paskutinioji septynioliktoji Lietuvos karių pamaina, suformuota daugiausiai iš Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min