Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganistano Goro provincijoje Lietuvos kariai iš ginkluotų grupuočių perėmė pavojingų sprogmenų arsenalą

Perduoti sprogmenys
PAG-11 nuotr. / Afganistano Goro provincijoje dislokuoti Lietuvos kariai šeštadienį dalyvavo ginklų perdavimo procese.
Šaltinis: 15min
0
A A

Afganistano Goro provincijoje dislokuoti Lietuvos kariai šeštadienį dalyvavo ginklų perdavimo procese – neteisėtos ginkluotos grupuotės koalicijos pajėgoms perdavė pavojingų sprogmenų arsenalą. Taip pat perduota savadarbiams sprogmenims gaminti reikalingų medžiagų.

Kaip sekmadienį pranešė Tarptautinės saugumo pajėgos (angl. – International Security Assistance Forces, ISAF), Lietuvos administruojamoje Goro provincijoje iš išsklaidytos neteisėtos ginkluotos grupuotės buvo perimtas didelis kiekis ginklų ir sprogmenų.

PAG-11 nuotr./Perduoti sprogmenys
PAG-11 nuotr./Perduoti sprogmenys

Pasak ISAF pranešimo, tarp lietuviams perduotos ginkluotės buvo penkios 107 mm raketos, po vieną 70 mm ir 75 mm raketą, dvi 85 mm raketos, keli didelio kalibro sprogstantys prieštankiniai šoviniai, aštuonios 82 mm minosvaidžio minos bei daug savadarbių sprogmenų komponentų, naudojamų pakelės bomboms gaminti.

Šią informaciją 15min.lt žurnalistui patvirtino ir Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus. Pasak T.Balkaus, tarp perduotos ginkluotės iš tiesų yra ir didelį pavojų galinčių kelti raketų bei savadarbių sprogmenų gamybai reikalingų komponentų.

„Ginklai ir sprogmenys perduoti DIAG (angl. – Disbandment of Illegal Armed Groups) programos rėmuose. Tai nuolat jau kurį laiką vykstantis procesas, pagal kurį sudaromos sąlygos ginkluotoms grupuotėms atiduoti neteisėtai laikomus ginklus. Šeštadienį DIAG programos rėmuose Goro provincijos sostinėje Čagčarane iš ginkluotų grupuočių buvo perimti jų turimi ginklai ir sprogmenys“, – sekmadienį 15min.lt žurnalistui sakė kapitonas Tomas Balkus.

Pasak kariuomenės vado atstovo spaudai, tai ne pirmas kartas, kai Goro provincijos sostinėje Čagčarane iš neteisėtų ginkluotų grupuočių perimama ginklų.

„Kai sandėliuose sukaupiamas reikiamas kiekis ginklų ir sprogmenų, mūsų išminuotojai juos sunaikina. Sandėlius, kuriuose pagal DIAG programą kaupiama ginkluotė, prižiūri vietos saugumo pajėgos. Perimant ginklus ir sprogmenis dalyvauja ne tik mūsų kariai, bet ir vietos policija, vietos valdžios atstovai“, – sakė T.Balkus.

ISAF praneša, kad per pastarąsias dvi dienas pavojingų sprogmenų ir ginklų iš sukilėlių taip pat perimta Paktijos provincijoje. Čia į koalicijos pajėgų rankas taip pat pateko per 13,5 kg savadarbių sprogmenų.

Nemažą kiekį sprogmenų koalicijos pajėgos iš sukilėlių perėmė ir Kandaharo provincijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min