TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Agnė Bilotaitė kreipėsi į VTEK dėl buvusio vidaus reikalų viceministro A.Juocevičiaus

Agnė Bilotaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Agnė Bilotaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Konservatorė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl buvusio viceministro „tvarkiečio“ Algimanto Juocevičiaus, kuris įsidarbino savo kuruotoje valstybės įmonėje „Regitra“.

VTEK Sekretoriato atstovai BNS sakė, kad Seimo narės kreipimasis gautas penktadienį prieš pietus.

A.Bilotaitė nurodo, kad A.Juocevičius galėjo supainioti interesus, kai po atsistatydinimo iš viceministro pareigų vėliau įsidarbino generalinio direktoriaus patarėju „Regitroje“, nors prieš tai kuravo šią įmonę, buvo jos valdybos nariu.

Nes etatai kuriami „iš oro“, sau palankiems žmonėms.

„Problemos yra labai didelės pačioje „Regitroje“ – manau, reikėtų pasižiūrėti, padaryti auditą, paanalizuoti pačią instituciją, vadovų veiksmus įkuriant naujus etatus. Nes etatai kuriami „iš oro“, sau palankiems žmonėms. Akivaizdu, kad tai daroma ne dėl efektyvesnio „Regitros“ darbo, o tam, kad žmonės, kurie neteko darbo dėl neskaidrios veiklos ar kitų priežasčių, turėtų šiltą, patogią vietą“, – sakė A.Bilotaitė.

Generalinė prokuratūra prieš dvi savaites pranešė su Specialiųjų tyrimų tarnyba atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais VRM vykdytų viešųjų pirkimų. Iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, tarp jų – A.Juocevičius. Po šio skandalo atsistatydino ir vidaus reikalų ministras, „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas, oficialia priežastimi nurodydamas sveikatos problemas.

Akivaizdu, kad tai daroma ne dėl efektyvesnio „Regitros“ darbo, o tam, kad žmonės, kurie neteko darbo dėl neskaidrios veiklos ar kitų priežasčių, turėtų šiltą, patogią vietą.

Nei A.Juocevičius, nei kitas byloje figuruojantis asmuo – buvęs vidaus reikalų ministro patarėjas Turto valdymo ir ūkio departamente prie VRM įdarbintas Ervinas Raistenskis nėra nušalinti nuo pareigų.

Penktadienį „Lietuvos rytas“ rašo, kad „Regitroje“ sukurtas dar vienas etatas ir D.A.Barakausko buvusiai patarėjai Ingai Rumševičienei – ji nuo spalio 13 dienos paskirta dirbti įmonės Kauno filiale vyresniąja klientų aptarnavimo metodikos specialiste.

Tiek I.Rumševičienės, tiek A.Juocevičiaus pareigų iki jų paskyrimo „Regitroje“ nebuvo, etatai buvo sukurti naujai.

„Jau tiek kartų esu kreipusis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, tiek įvairių neteisėtų atvejų buvo paskelbta žiniasklaidoje, tačiau panašu, kad politikai, o ir valstybės įmonių direktoriai iki šiol nežino įstatymų reikalavimų, – ironizavo Agnė Bilotaitė. – „Regitra“ jau ne pirmą kartą pagarsėja prieglobsčio suteikimu buvusiems politikams. Visai neseniai naujas unikalus etatas „Regitros“ Kauno filiale buvo sukurtas ir įdarbinant atsistatydinusią vidaus reikalų ministro patarėją Ingą Rumševičienę. Manau, kad šia tendencija tikrai verta pasidomėti ir Seimo Antikorupcijos komisijoje“.

Sprendimas sukurti pareigas ir į jas skirti atleistą savo kolegą sukėlė papildomų įtarimų tiek žiniasklaidai, tiek Seimo Antikorupcijos komisijos narei A. Bilotaitei.

Seimo narė kreipėsi į VTEK, nes būdamas viceministru A. Juocevičius pats kuravo „Regitros“ veiklą ir buvo vienas iš šios valstybės įmonės valdybos narių. Pagal dabar galiojantį Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus neturi teisės dirbti įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės vadovu, vadovo pavaduotoju, būti šios įmonės tarybos ar valdybos nariu, taip pat eiti kitas pareigas, tiesiogiai susijusias su sprendimų priėmimu įmonės valdymo, turto tvarkymo, finansų apskaitos ir kontrolės srityse, jeigu per paskutinius darbo metus jo tarnyba buvo tiesiogiai susijusi su įmonės ar jos kontroliuojamos įmonės veiklos priežiūra ar kontrole arba jeigu asmuo tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant palankius įmonei ar jos kontroliuojamai įmonei sprendimus konkurso ar kitokiu būdu teikti valstybės užsakymus ar finansinę paramą.

„Esu tikra, kad vadovaujančias pareigas ministerijoje ėjusiam A. Juocevičiui taikytini itin aukšti skaidrumo ir tarnybinės etikos reikalavimai, o tokie neskaidrūs įdarbinimai menkina visuomenės pasitikėjimą ir pagarbą valstybės tarnybai. Neseniai dėl S. Stripeikos kone identiškoje situacijoje VTEK priimtas sprendimas leidžia manyti, kad pažeidimas bus užfiksuotas ir šiuo atveju“, – kreipimosi motyvus aiškino A. Bilotaitė.

Generalinio direktoriaus patarėjo pareigybė „Regitros“ valdybos sprendimu buvo įsteigta tik prieš įdarbinant A. Juocevičių. Sprendimą priėmusią valdybą sudaro daugiausia VRM atstovai – du viceministrai, ministerijos kanclerės pareigas einanti Ilona Pileckienė ir pats „Regitros“ direktorius. Toks sprendimas sukurti pareigas ir į jas skirti atleistą savo kolegą sukėlė papildomų įtarimų tiek žiniasklaidai, tiek Seimo Antikorupcijos komisijos narei A. Bilotaitei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min