Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 31d. 15:49 , Atnaujinta: 2021 kovo 31d. 16:11

Agnė Bilotaitė: policija per Velykų laikotarpį ne tik budės postuose, bet ir aktyviai tikrins informaciją apie privačius susibūrimus

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Velykų laikotarpiu bus ne tik sustiprinta judėjimo ribojimų kontrolė – policija prižiūrės ir viešąsias erdves. Jos teigimu, policija rengiasi aktyviai tikrinti pranešimus apie privačius susibūrimus.

A.Bilotaitė pabrėžė, kad velykiniam laikotarpiui policija itin ruošiasi.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad policija užsiims ne tik judėjimo ribojimų užtikrinimu tarp savivaldybių, bet taip pat skirs dėmesį ir užtikrins viešųjų erdvių kontrolę. Taip pat aktyviai tikrins informaciją apie privačius susibūrimus“, – po trečiadienio Vyriausybės posėdžio kalbėjo A.Bilotaitė.

Anot ministrės, todėl žmonių prašoma elgtis atsakingai ir protingai.

Taip pat, anot jos, policija vykdys žmonių, vykstančių traukiniais, kontrolę.

„Būkite pasiruošę, kad policija gali jūsų paprašyti pateikti reikiamus dokumentus“, – kalbėjo ji.

Ministrė teigė suprantanti visų nuovargį, tačiau prašanti elgtis atsakingai.

„Tai daroma dėl mūsų visų gyvybių“, – teigė ji.

A.Bilotaitės teigimu, bus ieškoma būdų ir priemonių, kad eismas vyktų sklandžiau. Taip ji reagavo į pranešimus apie nusidriekusias dideles spūstis.

„Bet supraskime, kad yra draudimas judėti tarp savivaldybių. Yra tik objektyvios priežastys, kai galima vykti į kitą savivaldybę, tad visus prašau kantrybės. Bet tikrai policija padarys viską, kad procesas vyktų kaip galima sklandžiau“, – pabrėžė ministrė.

Bus statomi stacionarūs ir mobilūs kontrolės postai

Kiek anksčiau trečiadienį Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad Velykų savaitgalį stacionariuose postuose dirbs daugiau nei 3,3 tūkst. pareigūnų.

„Bus skiriamos ypatingos pajėgos ir dėmesys (...) Kviesime prisijungti ir mūsų socialinius partnerius šaulius, į pagalbą ateis ir Viešojo saugumo tarnyba, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai bei karo policija“, – pabrėžė ji.

A.Bilotaitės teigimu, ribojimų laikymą užtikrins tiek stacionarūs, tiek mobilūs postai.

„Tikrai postai bus, bus stabdomi automobiliai, todėl tikrai įsivertinkite situaciją, ar jums tikrai yra būtina vykti. O policija padarys viską, kad eismas būtų kaip galima efektyviau nukreipiamas ir būtų kuo mažiau sukelta nepatogumų. Tačiau yra prašymas turėti visus reikiamus dokumentus, kad procesas vyktų sklandžiau“, – kalbėjo ministrė.

Paskiepyti ir persirgę neturėtų bandyti vykti į kitas savivaldybes

A.Bilotaitė pabrėžė, kad šiuo metu pro policijos postus į kitas savivaldybes neturėtų bandyti vykti paskiepyti ar persirgę asmenys – nuolaidų jiems kol kas nėra, tačiau apie daugiau galimybių tokiems asmenims bus tariamasi ateityje.

„Manau, kad rasime būdų, nes vis didesnė visuomenės dalis bus vakcinuota“, – pridūrė ji.

VRM duomenimis, per praėjusį savaitgalį policija apgręžė beveik 1,4 tūkstančio automobilių. Už ribojimų nesilaikymą surašyti 102 administracinių nusižengimų protokolai.

Statistikos departamento duomenimis, sergamumas per pastarąsias 14 dienų 100 tūkst. gyventojų šalyje yra 318 atvejų, tačiau daugiau nei dešimtyje savivaldybių šis rodiklis yra blogesnis už Lietuvos vidurkį. Didesnis sergamumas fiksuojamas ir Vilniaus rajone, Visagine, Šalčininkų, Trakų, Varėnos, Ignalinos, Švenčionių rajonuose, taip pat Panevėžyje, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos savivaldybėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min