Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 27d. 05:47

Agnės Širinskienės pyktis atlėgo: prasižengusio komiteto patarėjo teisėsaugai neskųs

Agnė Širinskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Agnė Širinskienė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija gegužę suabejojo, kad Seimo Sveikatos reikalų komiteto biuro darbuotojas Egidijus Jankauskas galėjo savavališkai koreguoti Alkoholio kontrolės įstatymo projektą. Tuomet teigta, kad faktams pasitvirtinus „valstiečiai“ gali kreiptis į teisėsaugą. Pažeidimai patarėjo darbe nustatyti, bet jis greičiausiai atsipirks tik papeikimu.

Seimo kanceliarijos Personalo skyrius liepą baigė tarnybinį patikrinimą dėl E.Jankausko veiklos.

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė 15min informavo, kad tyrimą atlikusi komisija E.Jankauskui siūlo skirti griežtą papeikimą.

Mes tikimės, kad jis daugiau tokių pažeidimų nedarys, – sakė A.Širinskienė.

Komisija nustatė, kad jis pažeidė Valstybės tarnybos įstatyme numatytą pareigą tinkamai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas ir pareigą laikytis įstatyme, kituose teisės aktuose nustatytų valstybės tarnautojų veiklos etikos principų ir taisyklių.

D.Raudonienė kol kas nėra skyrusi nuobaudos E.Jankauskui, nes dar nori pasikalbėti su komisija apie atliktą tyrimą.

A.Širinskienės pyktis atlėgo

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė sako, kad į teisėsaugą dėl biuro patarėjo klaidų kreiptis nebeketina.

Nors dar gegužę tokia galimybė buvo svarstoma, dabar „valstietė“ sako, kad negali patarėjo įvertinti griežčiau nei tyrimą atlikusi komisija.

„Iš tiesų tai aš neturiu šitos informacijos ir ta istorija kažkaip nesidomėjau, nes jūsų minėtas darbuotojas, man atrodo, iš pradžių ilgai sirgo, paskui atostogavo. Manau, kad komisija pasižiūrėjo atsakingai į tą klausimą ir įvertino atitinkamai nustatydama pažeidimą. Net nesijausčiau galinti tai komentuoti, nes ne politikų tai sprendimas, o komisijos, kaip numato Valstybės tarnybos įstatymas“, – kalbėjo A.Širinskienė.

Anot jos, dabar sprendimą dirbti toliau ar ne, turi priimti pats E.Jankauskas.

„Mes tikimės, kad jis daugiau tokių pažeidimų nedarys“, – sakė A.Širinskienė.

Įtarė klastojus Alkoholio kontrolės pataisas

Gegužę LVŽS frakcija Seime kreipėsi į Seimo kanclerę, prašydama pradėti tarnybinio nusižengimo tyrimą patarėjo E.Jankausko atžvilgiu. Teigta, kad nustačius dokumentų klastojimo požymių, frakcija žada kreiptis į atitinkamas teisėsaugos institucijas.

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė A.Širinskienė tikino, kad prieš įstatymo projekto svarstymą komiteto posėdyje jo tekstas buvo biuro darbuotojo savavališkai pakoreguotas taip, kad nemokamuose renginiuose būtų leista prekiauti silpnesniais negu 7,5 laipsnio alkoholiniais gėrimais, nors komiteto išvados rengėjai buvo nusprendę priešingai – siūlyti komitetui nemokamuose renginiuose iš viso drausti prekybą alkoholiu.

Dokumentą esą taip pat bandyta keisti pašalinant nuostatas dėl reklamos ribojimo (konkrečiai, nuostatą, jog alkoholio reklama nelaikomas prekių ženklų, įmonių pavadinimų naudojimas), nors tai ir prieštaravo Vyriausybės išvadai, kuriai pritarė komitetas.

Netikslumai buvo pastebėti laiku ir pataisyti.

Pats Seimo Sveikatos reikalų komiteto patarėjas E.Jankauskas gegužę 15min pripažino, kad dėl nuostatos, jog nemokamuose renginiuose būtų leista prekiauti silpnesniais negu 7,5 laipsnio alkoholiniais gėrimais, tikrai suklydo, tačiau tikino apie tai pats pranešęs laiku.

„Šitas variantas buvo prieš komiteto posėdį pateiktas ir ten tiesiog buvo įsivėlusi techninė klaida, bet po to mes ją skubiai ištaisėme ir į komiteto posėdį jau papuolė normalus variantas. (...) Tai buvo grynai techninė klaidelė ir mes ją dar prieš pat posėdį pataisėme, informavome komiteto narius ir jie viską labai aiškiai suprato ir nebuvo suklaidinti, nes pamatė, kad tai techninė klaida“, – aiškino pašnekovas.

Anot jo, šiame įstatyme žodžiai „mokamas“ ir „nemokamas“ kartojasi daugybę kartų, todėl suklysti galėjo pasitaikyti bet kam.

Keturiolika metų komiteto patarėju dirbantis E.Jankauskas sako, kad iki šios kadencijos Seime niekas jo darbu nesiskundė. Todėl komiteto patarėjas įtaria, kad galbūt jį tiesiog siekiama išmesti iš darbo.

„Yra noras sąmoningai ir tendencingai mane išstumti, matyt, iš darbo santykių, jei taip jau vyksta“, – gegužę teigė E.Jankauskas.

Dabar su patarėju susisiekti nepavyko.

Tai ne pirmas dėl E.Jankausko veiklos šiemet pradėtas tarnybinis patikrinimas. Kovo pabaigoje jau buvo sudaryta viena komisija E.Jankausko galimam tarnybiniam pažeidimui ištirti, tačiau tuomet pažeidimų patarėjo darbe nerasta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min