Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 12d. 11:55

Airijoje populiarėja lietuvių kalbos egzaminas

Egzaminas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Egzaminas

Airijoje mokyklas baigę lietuviai vis dažniau renkasi baigiamąjį gimtosios kalbos egzaminą, kurio rezultatai yra pripažįstami ir skaičiuojami stojant į Airijos bei Anglijos aukštąsias mokyklas.

Lietuvių kalbos egzaminą abiturientai šiais metais laikė pirmadienį, birželio 8 dieną. Airijos spaudoje skelbta, kad jame savo žinias panoro patikrinti 183 abiturientai. Pernai lietuvių kalbos egzaminą laikė 131 moksleivis.

Tai normalus Airijos švietimo sistemos baigiamasis egzaminas, už kurį gaunami balai ir kuris įeina į Airijos baigiamąjį atestatą. Jis svarbus tiems, kurie stoja į Anglijos ar Airijos universitetus, ne į Lietuvą, – teigė Arūnas Teišerskis.Anot Airijos lietuvių bendruomenės administracijos direktoriaus Arūno Teišerskio, lietuvių kalbos egzaminas į Airijos švietimo sistemą įtrauktas Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES).

„Airijoje jau seniai juokaujama, kad gimtąja lenkų, lietuvių ar kiniečių kalba Airijoje kalba daugiau žmonių nei gimtąja airių kalba. Įstojus naujosioms šalims, Airija nusprendė vietoj airių kalbos egzamino organizuoti gimtosios kalbos egzaminus tiems, kurie kalba kita kalba. Tai ne tik lietuvių, bet ir latvių, estų, kitos kalbos“, – BNS sakė A.Teišerskis.

Pasak Airijos lietuvių bendruomenės atstovo, šis egzaminas yra naudingas stojantiems į Airijos ir Anglijos aukštąsias mokyklas.

„Tai normalus Airijos švietimo sistemos baigiamasis egzaminas, už kurį gaunami balai ir kuris įeina į Airijos baigiamąjį atestatą. Jis svarbus tiems, kurie stoja į Anglijos ar Airijos universitetus, ne į Lietuvą“, – teigė A.Teišerskis.

Bendruomenės administracijos direktoriaus teigimu, egzaminą formaliai ruošia Airijos egzaminų centras, bet nėra abejonių, kad bendradarbiaujama su ekspertais ir iš Lietuvos.

„Formaliai egzaminą rengia Airijos egzaminų centras. Tiek bendruomenė, tiek ambasada tikslinosi, bet jie neatsako, kas ruošia konkrečiai. Akivaizdu, kad tai geri lietuvių filologai, nes tekstai būna ir iš šiuolaikinės lietuvių spaudos, pavyzdžiui, buvo savaitraščio „Atgimimas“ tekstas“, – sakė A.Teišerskis.

Šiemet egzamine buvo pateiktas portale bernardinai.lt skelbtas Liudos Jonušienės tekstas apie Atėnus ir pateikti su tekstu susiję klausimai – moksleiviams reikėjo paaiškinti tam tikrų žodžių reikšmes, pakomentuoti pateiktą ištrauką bei parašyti apie 300 žodžių rašinį viena iš dviejų pasirinktų temų – „Keliauju, vadinasi, ESU“ arba „Sunkūs gyvenimo išbandymai atskleidžia mūsų geriausias savybes“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min