Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aiškinamasi, ar per avariją Vaidotų geležinkelio stotyje padaryta žalos gamtai

Apvirtęs šilumvežis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Apvirtęs šilumvežis
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija 2009 metų vasario 5 dieną 17 val. 5 min. iš Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budėtojos gavo pranešimą, kad Vilniuje, Vaidotų geležinkelio stotyje, įvyko avarija. Avarijos metu nuvažiavę nuo bėgių apvirto ir nuriedėjo nuo sankasos šilumvežis bei cisterna su dyzelinu, nuo bėgių nuvažiavo ir penki krovininiai vagonai.

Į avarijos vietą nedelsiant išsiųsti Vilniaus miesto aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai nustatė, kad iš apvirtusios cisternos kuras neištekėjo, iš šilumvežio degalų bakų į aplinką išsiliejo naftos produktų, praneša Aplinkos ministerija.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Apvirtęs šilumvežis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Apvirtęs šilumvežis

Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, atvykę į įvykio vietą, nustatė, kad iš šilumvežio išsiliejęs dyzelinas pavojaus aplinkai nekelia. Šilumvežis ir cisterna nuriedėjo nuo sankasos ir teršalai išsiliejo teritorijoje, kuri susijungia su Vaidotų stoties paviršinių vandenų surinkimo sistema. Visas vanduo iš šios teritorijos patenka į naftos produktų surinkimo įrenginį, o iš jo – į  valymo įrenginius. Kadangi gruntas yra įšalęs, teršalai susigerti negali.

Atvykus geležinkelio gelbėjimo traukiniui, pradėti avarijos likvidavimo darbai. Atlaisvinus kelius bus pakeliama nuvirtusi nuo sankasos cisterna, kurioje yra beveik 60 tonų dyzelino. Kuras  bus perpumpuotas į kitą cisterną, taip pat bus pakeltas šilumvežis. Atlaisvinus teritoriją bus renkami naftos produktų teršalai.  Darbus kontroliuos aplinkos apsaugos pareigūnai.

Lietuvos geležinkelių Krovinių pervežimo direkcijos atsakingiems pareigūnams nurodyta pateikti informaciją apie išsiliejusių ir surinktų teršalų kiekį, inžinerinių komunikacijų ir pažeistos teritorijos planus, kitą reikiamą informaciją aplinkos apsaugos tarnyboms.

Išanalizavus surinktą informaciją bus priimti sprendimai dėl aplinkai padarytos žalos. Nustačius, kad žalos aplinkai padaryta, ją privalės atlyginti AB „Lietuvos geležinkeliai“. Dėl avarijos kalti asmenys bus patraukti administracinėn atsakomybėn.

Daugiau nuvirtusio šilumvežio nuotraukų galite pamatyti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Tyrimas
Parašykite atsiliepimą apie 15min