Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 4d. 03:38

Aistros Alytuje: dėl politikos elito kovos socialdemokratai ir T.Pačėso rinkimų komitetas

Komiteto „Už Alytų“ štabe
Lukrecijaus Tubio nuotr. / Komiteto „Už Alytų“ štabe

Alytus turės ne tik naują merą, tačiau ir gerokai pasikeitusią tarybos sudėtį. Praėjusiuose rinkimuose užtikrintai pasirodę „Alytaus piliečiai“ šiemet krito gerokai žemiau, pagal išankstinius duomenis vietą užleisdami Tomo Pačėso „Už Alytų“ ir socialdemokratams.

Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, alytiškiai labiausiai pasitikėjo būtent šiomis politinėmis jėgomis. Suskaičiavus balsus iš visų 23 apylinkių aiškėja, kad abi jos gauna po penkis mandatus taryboje, taip pat jų sąrašų lyderiai – socdemų lyderis Nerijus Cesiulis ir „Už Alytų“ kandidatas Gediminas Daukšys – kovos dėl miesto mero posto.

Iš 26 mandatų, išankstiniais duomenimis, 4 turėtų atitekti konservatoriams, po 3 – „valstiečiams“ ir Česlovo Daugėlos rinkimų komitetui, po 2 – „Alytaus piliečiams“ ir Lietuvos centro partijai, o po 1 – Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai.

Trečią poziciją kovoje dėl mero posto užima buvęs meras Česlovas Daugėla, ketvirtas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Šarūnas Klėgeris, penktas valstiečių vėliavnešys Saulius Bitinas.

Žmonės patikėjo programa

Rinkimus nežymia persvara laimėjusio rinkimų komiteto „Už Alytų“ sąrašo lyderis G.Daukšys teigia, kad didžiausią įtaką sėkmei turėjo aiškus veiksmų planas ir jo pateikimas.

„Turėjome aiškią programą su konkrečiais tikslais, ką padarysime ir kaip. Manau, žmonėms tas patiko ir jie tą priėmė“, – sakė politikas.

Vienas iš rinkimų komiteto „Už Alytų“ lyderių yra T.Pačėsas. Jo šeimai priklauso ir vietos televizija, taip pat krepšinio klubas. Esant taryboje ir kartu turint savą merą galima įžvelgti interesų konfliktą. Bet G.Daukšys to neįžvelgia – anot jo, T.Pačėsas yra bene garsiausias Alytaus sportininkas, jo pavyzdys turėtų būti sektinas jaunimui. O taip pat miesto lėšos skirstomos bendru sutarimu.

Lukrecijaus Tubio nuotr./Tomas Pačėsas stebi rezultatus.
Lukrecijaus Tubio nuotr./Tomas Pačėsas stebi rezultatus.

„Biudžeto pinigai skirstomi ne pagal asmeninį norą, tai yra tarybos sprendimai“, – tvirtino jis.

G.Daukšys neišsakė, su kuo jungtųsi į poziciją, tačiau pirmuoju darbu tapus meru įvardino savivaldybės administracijos darbo efektyvumo didinimą, tikslesnių jai funkcijų nubrėžimą, kad sprendimai būtų priimami greitai ir tiksliai.

Sėkmę lėmė žmonių lankymas namuose

Komunikacijos specialisto Andriaus Šumino LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ išsakytas mintis, kad šie rinkimai bus pirmieji „Facebook“ rinkimai, veikiausiai paneigtų Socialdemokratų partijos lyderio Nerijaus Cesiulio patirtis. Jo aiškinimu, sėkmę – antrąją vietą tiek tarybos narių, tiek mero rinkimuose – jam atnešė bendravimas su žmonėmis jų namuose.

„Jeigu skiriama daug dėmesio viešumui, reklamai, dar nereiškia, kad esi matomas. Mes daugiau bendravome su žmonėmis, tai darėme tiesiogiai, manau, kad tai lėmė gerus rezultatus“, – sakė jis pridurdamas, kad laiko save jaunu, kitos kartos politiku, kas žmonėms taip pat turėjo daryti teigiamą įspūdį.

Su šypsena veide stebėdamas, kaip ties jo pavarde VRK puslapyje atsiranda vis daugiau skaičių, į klausimą, kokius pirmiausius darbus atliktų, jeigu taptų meru, N.Cesiulis sako, kad tai būtų komandos formavimas. Vėliau – ir peržiūrėtas biudžetas. Taip pat politikas pabrėžė, kad jam yra labai svarbu sugrąžinti alytiškiams tikėjimą savo miestu. „Kalbėdami su žmonėmis girdime juos sakant: „Nežinau, ar čia verta gyventi“. Turime grąžinti tikėjimą, kad norėtų verslas investuoti, jaunimas sugrįžti gyventi“, – teigia jis.

Lukrecijaus Tubio nuotr./Nerijus Cesiulis
Lukrecijaus Tubio nuotr./Nerijus Cesiulis

Su kuo planuoja dirbti naujoje koalicijoje N.Cesiulis neįvardino – pirmiausia reikia įsivertinti prioritetus, pamatyti miesto viziją ir strategiją, kaip ji dera su kitų partijų išrinktaisiais.

V.Grigaravičiaus įpėdinė: tikėjomės kitokių rezultatų

Praėjusiuose rinkimuose užtikrintai konkurentus įveikę „Alytaus piliečiai“ šiemet lieka it musę kandę – vietoje laimėtų 12 mandatų, lieka vos su 3. Vytauto Grigaravičiaus politinę liniją tęsti žadėjusi buvusi jo patarėja Vilija Ramanauskienė mero rinkimuose taip pat nemetė didesnio iššūkio, pagal išankstinius rezultatus ji rikiuojasi 6 vietoje.

Jos teigimu, didžiausia koją pakišusi klaida – komunikacija, per visą kadenciją per mažai dėmesio buvo skirta darbų viešinimui.

„Galvojome, kad užtenka dirbti ir nereikia „triūbyti“ apie tai. Aš apskritai, kiek dirbau administracijoje, nelipau ant jokios scenos, savo vardo neafišavau. Maniau, kad darbai kalba patys už mus, bet... Didžiausia problema, kad žmonės tiesiog nesidomi politika, jie nežino, kas vyksta jų mieste“, – teigė ji ir kartu pabrėžė, kad didelę įtaką rinkimų rezultatams padarė skleistas negatyvas, šmeižtas ir tuščias kalbėjimas.

Kas taps miesto meru paaiškės antrame ture, kuris vyks kovo 17 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min