Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 15d. 14:29

Aistros dėl Belmonto žirgyno: renkami parašai, kad policija leistų sugrįžti sportininkams

Vilniaus raitosios policijos žirgynas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus raitosios policijos žirgynas

Dėl Vilniuje esančio Belmonto žirgyno verda aistros. Renkami parašai, kad žirgynas būtų grąžintas sportininkams, o ne naudojamas tik policijos reikmėms. Tačiau Vilniaus apskrities policija tvirtina, kad pagal galiojančią tvarką Belmonto arklidėmis ir kitais statiniais gali naudotis tik Raitoji kuopa.

Internete paskelbta peticija, kurią raginami pasirašyti nepritariantys, kad sostinėje esantis Belmonto žirgynas priklausytų tik Vilniaus apskrities policijos Raitosios kuopos pareigūnams.

Peticijos autorė Elena Navickaitė-Zalieckienė, žirginio sporto klubo „Alūras“ vadovė, tvirtina, kad tokiu būdu neracionaliai naudojamas visų mūsų turtas, o peticija siekiama „užkirsti kelią valdininkų ir politikų abejingumui bei nesiskaitymui su paprastais piliečiais“.

Unikalus centras

Peticijos tekste sakoma, kad Vilniuje, Belmonto parke esantis jojimo sporto kompleksas –  Belmonto žirgynas, yra vienas iš nedaugelio sporto centrų, kuriame sudarytos sąlygos treniruotis žirgams ištisus metus. Be to, žirgynas yra unikalioje vietoje – labai arti sostinės centro, todėl į jį patogu atvykti suaugusiems ir atsivežti savo vaikus.

Anot E.Navickaitės-Zalieckienės, šiame komplekse daug metų veikė Olimpinio rezervo jojimo sporto mokykla, čia užaugo ne viena sportininkų karta, tarp jų ir penkiakovininkai, organizuotos jojimo varžybos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus raitosios policijos žirgynas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus raitosios policijos žirgynas

Kompleksą perėmusi policija, pasak peticijos autorės, dar 1992 metais Vilniaus miesto valdybos buvo įpareigota „vykdyti pagrindines jojimo sporto mokyklos funkcijas“. „Tačiau pernai spalį buvome informuoti, kad arklidės ir kiti statiniai bus naudojami išskirtinai Raitojo padalinio reikmėms“, – skundėsi E.Navickaitė-Zalieckienė.

Peticiją, pasak E.Navickaitės-Zalieckienės, nuspręsta platinti, nes iki šiol jokie raštai, siųsti įvairių institucijų atstovams, tikslo nepasiekė. Tikimasi, kad suveiks bent jau žmonių parašai – tai rimtesnis svertas sprendžiant šiuos klausimus.

Vakarėliai, bet ne sportas?

Anot E.Navickaitės-Zalieckienės, žirgynu leidžiama naudotis penkiakovininkams, tačiau su jais taip pat nepasirašytos jokios sutartys.

Tačiau pernai spalį buvome informuoti, kad arklidės ir kiti statiniai bus naudojami išskirtinai Raitojo padalinio reikmėms, – skundėsi E.Navickaitė-Zalieckienė.

„Manome, kad tokie policijos veiksmai ir tolimesni ketinimai prieštarauja VPK perduoto valdyti turto patikėjimo teise sąlygoms, todėl yra neteisėti. Iš žirgyno išvarius sportininkus, vilniečiai ir jų svečiai prarado galimybę pasigrožėti žirgais, sportuoti bei stebėti varžybas. Mūsų duomenimis šiuo metu policija, be kita ko, planuoja žirgyną paversti policijos sporto rengimo centru. Taigi, toks rekreacinėje teritorijoje esantis ir visų Lietuvos piliečių poilsiui bei laisvalaikiui turintis tarnauti centras pavirs uždara policininkų susibūrimo vieta“, – rašoma peticijoje.

E.Navickaitė-Zalieckienė dar priduria, kad šiuo metu Belmonto žirgyne vietos atsiranda pareigūnų pasibuvimams, bet ne sportininkams. O iškeldinimą galėjo paspartinti ir tai, kad būtent žirginio sporto klubo nariai surado žirgyne nelegalų ginklų ir sprogmenų sandėlį.

Žirgininkai buvo priversti išsikelti į kitus žirgynus, kai kurie – net į Šiaulius.

„Tie, kurie su vaikais užsiima, stengėsi kurtis kuo arčiau Vilniaus, nes neprivažinėsi kažkur kitur kasdien. Kai kurie persikėlė į Botanikos sodo arklides, šios yra neblogos, bet žiemai ten nėra maniežo, tik klojimas, kuriame stovi stulpai ir jodinėti yra pavojinga, ypač vaikams. Tokių sąlygų, kokios buvo Belmonte, niekur nėra“, – tikino moteris.

Mato Dauginio/15min.lt nuotr./Spalvinga eisena pajudėjo nuo V.Kudirkos aikštės link Lukiškių
Mato Dauginio/15min.lt nuotr./Raitoji policija

Policija turi 13 žirgų

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris 15min.lt informavo, kad Belmonto arklidės ir kiti statiniai šiuo metu naudojami vien tik Vilniaus aps. VPK patrulių rinktinės Raitosios kuopos reikmėms, taigi, niekas kitas žirgynu naudotis negali. „Dabar galioja būtent tokia tvarka“, – teigiama trumpame atsakyme.

Šiuo metu Raitoji kuopa iš viso turi 13 žirgų. Paprastai su žirgais patruliuojama priemiesčio zonose, paplūdimiuose, skveruose, pėsčiųjų zonose, stadionuose ir jų prieigose, poilsiavietėse, įvairių renginių metu. Raitoji policija pasitelkiama ir tuomet, kai baiminamasi riaušių ar susistumdymų, tarkim, prieš futbolo rungtynes tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Poznanės „Lech“ ar eitynių „Už lygybę“ metu.

Dažniausiai tarnyba Raitajame policijos padalinyje vykdoma dviem pamainomis, pamaina trunka 5 valandas. Renginių metu gali būti ir kitaip.

Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Lietuvos ir Lenkijos futbolo sirgalių konfliktas
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr./Raitoji policija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min