Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 13d. 08:33

Aistros dėl Kauno termofikacinės elektrinės įkaito

K.Mikėnas (k.) ir G.Labanauskas – už naujos elektrinės statybą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / K.Mikėnas (k.) ir G.Labanauskas – už naujos elektrinės statybą.

Ketvirtadienį, liepos 14 dieną Kauno mieto taryba vėl turės balsuoti: pritarti ar atmesti Kauno termofikacinės elektrinės plėtros planą. Skirtingose barikadų pusėse atsidūrę Kauno politikai tikina besirūpinantys pigesne šiluma miestiečiams, nors manoma, kad juos valdo užkulisinė dviejų susivaidijusių „Gazprom“ grupuočių ranka.

Ketvirtadienį Kauno miesto tarybos posėdžio darbotvarkė labai įtempta. Svarbiausias jos klausimas bus: pritarti ar ne Kauno termofikacinės elektrinės (KTE) plėtros Taikos prospekte detaliajam planui.
KTE šalia esamos elektrinės ketina statyti naują, žada investuoti milijardą litų. Kauno politikai pastarosiomis savaitėmis jautė spaudimą ir iš Lietuvos vyriausybės, ir iš mūsų šalies bei rytinės kaimynės energetikų klano.

Visos kortos sumaišytos


Pritarti ar ne naujos termofikacinės elektrinės detaliajam planui, Kauno miesto taryba ketvirtadienio posėdyje svarstys jau antrą kartą. Pirmąkart šis klausimas buvo iškeltas praėjusiame miesto tarybos posėdyje birželio mėnesį.

Balsų dauguma detaliajam planui nepritarta, nors buvo manoma, kad valdančioji koalicija yra „už“ naujos elektrinės statybą. Iš pažiūros atrodė keista, tačiau tų pačių partijų atstovai balsavo priešingai: vieni už, kiti prieš. 

Prieš KET projektą pasisakė nuolatiniai priešininkai, konservatorius Andrius Kupčinskas ir liberalcentristas Arvydas Garbaravičius. Pastarojo partijos kolega Kęstutis Mikėnas, atvirkščiai, pritarė naujai elektrinės statybai. Blaškėsi ir jaunalietuviai, Darbo partija sutarė su savo nekenčiamais „tvarkiečiais“.

Kas užsako muziką?


Jau seniai kalbama, kad Kauno politinių sprendimų kryptis kraipo tarpusavyje susivaidijusios, Kauno energetiką valdančios rusų monopolijos „Gazprom“ grupuotės.

Kauno miesto tarybos ūkio ir energetikos komiteto narys K.Mikėnas neatmetė galimybės, kad milžiniškus energetikos resursus reguliuojantis klanas daro įtaką Kaunui ir visai Lietuvai, sujaukia vietos politinių jėgų santykius.

Juk anksčiau Kauno konservatoriai puikiai sutarė su KTE vadovais, o pastaruoju metu užtraukė kitokią giesmę.
 

„Konservatoriai trūks plyš bando įbrukti bioelektrinės Petrašiūnuose statybą. Tačiau bijau, kad jų proteguojama kompanija „Fegdum“ pakiš mums kažką panašaus į „Leo LT“. Jie pasiims miesto rezervinę katilinę, tad kas gali užtikrinti, kad neprimes miestui monopolinių šilumos kainų“, – svarstė K.Mikėnas.

Balsuoti už KTE plėtrą žada ir Kauno socialdemokratai, išlaikę bendrą poziciją ir praėjusio posėdžio metu. 

„Tikrai norėčiau, kad elektrą, šilumą gautume be importinės naftos ir dujų. Tačiau ekspertai teigia, jog vien atsinaujinančios energijos išteklių Kaunui neužteks. Todėl mūsų miestui reikia naujos šiluminės elektrinės“, – įsitikinęs Kauno socdemų lyderis Gintautas Labanauskas.

Konservatoriai stoja piestu

Konservatoriai, atvirkščiai, mano, jog „Gazprom“ yra nepatikimas „pažadukas“: privatizuodamas KTE žadėjo investuoti 400 mln. Lt, kurių taip ir nesulaukta.

„Buvo pažeistos elektrinės privatizavimo sąlygos. Jei nesumokėta tokia suma, abejoju, ar elektrinės savininkai investuos žadamą milijardą“, – būgštavo A.Kupčinskas.

K.Mikėnas atkreipė dėmesį, kad pastačius naują elektrinę savivaldybė galėtų tiesiogiai derėtis su energijos gamintojais dėl palankesnių vartotojams kainų.
 

„Rudenį dujas ketinama branginti iki  30 proc. Aš tikrai nesu skurdžius, bet jau galvoju apsirūpinti malkomis. O juk tereikia nedaug pastangų, sudaryti sąlygas konkurencijai energijos tiekimo rinkoje, ir kauniečiai valgį išsivirtų, šildytųsi ne taip baisiai brangiai, kaip gali būt nuo rudens“, – kalbėjo buvęs didelės statybų bendrovės akcininkas K.Mikėnas.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min