Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akademinė bendruomenė mitingui nepritaria

Studentai
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Aukštojo mokslo reforma – ne baubas, o Švietimo ir mokslo ministerijos vadovybė – pati ryžtingiausia per dešimtmetį. Taip šiandien tikino aukštųjų mokyklų, studentų, moksleivių ir mokslininkų organizacijų atstovai.

Antradienio rytą prieš prasidedant dėstytojų profesinių sąjungų bei kai kurių studentų organizuojamam mitingui prieš vykdomą aukštojo mokslo reformą, universitetų, kolegijų, studentų, moksleivių bei mokslininkų atstovai pareiškė atsiribojantys nuo mitingo dalyvių reikalavimų ir negailėjo pagyrų dabartinėms ŠMM vykdomoms permainoms.

Manau, kad reikės tiksliau ir griežčiau formuluoti studijų sutartis, kad būtų galima teisiniu būdu išieškoti pinigus iš mokslus metusių studentų, – teigė VU prorektorius.Vilniaus universiteto prorektorius Juozas Rimantas Lazutka teigė, kad džiaugiasi Švietimo ir mokslo ministerijos politiniu ryžtu vykdyti šią reformą. Jis teigė, kad VU neturi profsąjungos, todėl šios dienos mitinge universiteto atstovai nedalyvaus.

Paklaustas, ar dėstytojų nuogastavimai dėl galimų prarasti darbo vietų pagrįsti, J.R.Lazutka teigė, kad studentams nepasirinkus tam tikrų specialybių, tokių kaip chemija ar geografija, kai kuriuos fakultetus gali tekti reorganizuoti ir dalies dėstytojų atsisakyti.

„Mes apskaičiavome, kad kai kurios specialybės kitais metais gali surinkti 40–50 proc. mažiau studentų“, – teigė J.R.Lazutka.

Bijo nesurinkti pinigų

Didžiausio Lietuvos universiteto atstovas išreiškė nuogąstavimų, kad dėl studentų krepšelio principo universitetuose studijų kokybė gali kristi, nes aukštosios mokyklos bus suinteresuotos išlaikyti studentą bet kokia kaina. Taip pat jis neatmetė galimybės, kad dėl išmestų studentų aukštosios mokyklos nukentės finansiškai – nebus gautos jų įmokos už mokslą.

„Jau šio pavasario semestre dėl staigių pertvarkų nepasiruošę teisiškai praradome per 600 tūkst. litų. Manau, kad reikės tiksliau ir griežčiau formuluoti studijų sutartis, kad būtų galima teisiniu būdu išieškoti pinigus iš mokslus metusių studentų“, – teigė VU prorektorius.

Moksleiviai ir studentai: mes už permainas

Moksleiviams atstovaujančios organizacijos taip pat pasisakė už vykdomas permainas ir teigė, kad mitingo organizatorių viešoje erdvėje skleidžiama informacija klaidina abiturientus.

„Kalbos, kad reforma nieko neišspręs ir yra nenaudinga, klaidina moksleivius. Tokios šnekos yra visiškai nepagrįstos“, – teigė Lietuvos moksleivių sąjungos atstovė Grėtė Švėgždaitė.

Pasak jos, sveika konkurencija padės siekti geresnių rezultatų, o racionaliai mąstantys moksleiviai visiškai pritaria ŠMM veiksmams. Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis teigė, kad reforma padės pagerinti studentų socialinę aplinką, užtikrins reikiamą studijų finansavimą.

Mokslininkai: esame Etiopijos lygyje

Mokslininkų atstovai džiaugėsi, kad reformuojant švietimą ir mokslą bus daugiau dėmesio skiriama mokslo institutų finansavimui, aiškesniam valdymui, bus pertvarkyta „juoką visame pasaulyje kelianti“ mokslinių laipsnių sistema.

„Šiuo metu pagal mokslinius tyrimus Lietuva pasaulyje užima 106 vietą, kažkur tarp Libano ir Etiopijos. Mūsų kaimynai latviai yra 78-oje vietoje. Reformoje matome priemonių, kurios kels mokslo kokybę“, – teigė užsienyje dirbančius Lietuvos mokslininkus vienijančios asociacijos „Futura Scientia“ valdybos narys Daumantas Matulis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min