Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 3d. 13:06

Mino kvies priglausti beglobius gyvūnus

Globoti benamius gyvūnus R.Gineikienei (dešinėje) padeda keletas savanorių. Viena jų – aktorė S.Šakinytė, per pusmetį ji rado namus apie 30 kačių.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Globoti benamius gyvūnus R.Ilgūnei (dešinėje) padeda keletas savanorių. Viena jų – aktorė S.Šakinytė. Labdaros koncerte tapti savanoriais bus raginama ir daugiau klaipėdiečių.

Gyvūnų globos namai „5 pėdutės“ bei jų draugai Mino ir Tina dance penktadienį Klaipėdoje rengia labdaros akciją-koncertą.

D.Grikšaitės-Liatukienės nuotr./Tolerancijos šventę ves ir joje dainuos atlikėjas Mino.
Atlikėjas Mino.

Šie globos namai gyvena tik iš įkūrėjų lėšų bei žmonių paramos.

Penktadienį Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“, netoli ledo arenos, susiburs savanoriai, kviesiantys pagelbėti globos namams, prieš Kalėdas nepirkti mažų šunelių ar kačiukų, o priglausti namų ieškančius  keturkojus. Gyvūnams padėti panoro ir Mino su „Tina dance“ šokėjomis. Jie pasisiūlė surengti paramos akciją-koncertą „5 pėdutėms“ paremti. Per maždaug valandos koncertą žmonės bus raginami priglausti gyvūnėlius.

„Prekybos centre būsime su augintiniais, turėsime ir šunelių, ir kačiukų, dalysime lankstinukus, prašysime paremti, kviesime tapti savanoriais. Kartu apdovanosime aktyviausias Klaipėdos mokyklas, parėmusias mūsų prieglaudą maistu, kai kurie vaikai net knygutes apie šunelius sukūrė. Norime jiems atsidėkoti“, – sakė globos namų „5 pėdutės“ vadovė Rita Ilgūnė.

Šį rudenį ji apsilankė keletoje uostamiesčio mokyklų ir pradinukams vedė 15 pamokų apie gyvūnų priežiūrą. „Pasakojau apie prieglaudą, ko reikia auginant šunelį, katę, kaip juos prižiūrėti, kad lauke būtina rinkti tai, ką šunelis palieka. Vaikams pasakojimai labai įdomūs, ypač kai pabaigoje atsinešu gyvą šunelį“, – kalbėjo R.Ilgūnė.

Priglaudžia ir ieško šeimininkų

„5 pėdučių“ nuotr./Šie mieli keturkojai jau surado namus. Globos namuose auga ir daugiau mažų, į gatvę išmestų šunelių.šunelių.
„5 pėdučių“ globos namuose šiuo metu glaudžiasi apie 50 šunelių.

Gyvūnų globos namai „5 pėdutės“ – dar visai jauna organizacija, ją pernai vasarą įkūrė trys geros valios klaipėdietės. Agluonėnuose esančioje veterinarės Ritos Ilgūnės sodyboje šiuo metu gyvena apie 50 šunelių ir 30 kačių.

Kelioms dešimtims gyvūnų moteris su savanoriais pagalbininkais jau rado namus. Tačiau prieglauda netuštėja, į namus radusio gyvūno vietą tuoj atkeliauja kitas – rastas gatvėje, miške, užmiesčio pakelėje ar tiesiog atsisakytas šeimininkų. Ne vienas gyvūnėlis namus ir mylinčią šeimą prarado šeimininkams išvykus į užsienį, o giminaičiams nepanorus rūpintis apleistaisiais. Yra ir tokių, kurie niekam nereikalingi pasidarė pasenę, o kai kurių keturkojų šeimininkams teko atsisakyti dėl alergijos.

„5 pėdučių“ tikslas – priglausti benamius gyvūnus (šunelius ir kates), juos gydyti ir ieškoti naujų šeimininkų. „5 pėdučių“ patirtis rodo, kad ir vyresni, jau kartą namų netekę gyvūnai yra kam nors reikalingi, todėl šie gyvūnų globos namai įsikūrė turėdami siekį nemigdyti sveikų gyvūnėlių, o ieškoti jiems namų arba globoti iki gilios senatvės.

Labdaros akcija-koncertas Klaipėdos „Akropolyje“ vyks penktadienį nuo 15 val. Mino koncerto pradžia – 17 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min